W wyczekiwaniu na bobaska

Każdy rodzic ma swoje oczekiwania, choć przeważnie o nich nie wspomina, gdyż tak nie przystoi. Każdy z przyszłych rodziców, a na pewno znaczna większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Wiadomo, iż niezależnie od płci dziecka pokocha je najmocniej, jak może.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi płatać figle, z związku z tym nie uwolnimy się od tych rozważań, od knowań rodziny i znajomych, od wizji prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A pewnie, są przyszli rodzice, którzy chcieliby wiedzieć wcześniej, pragną wiedzieć lepiej, więc radzą się wróżki. Ta, która według nich posiadła tajemną moc i wiedzę udzieli im informacji szczegółowe, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ubranka kupować, jakie spodnie dla dziecka? (spodnie dla dzieci) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodnie dla chłopca) Częściej jednakże przyszli opiekunowie pytają się czy z jego zdrowiem będzie wszystko dobrze, czy nie czycha na niego cała seria jakichś niebezpiecznych zagrożeń, a jak tak, to pod jaką postacią się one kryją. Czy są bardzo niepokojące i także, czy można nieczystą moc zamienić w coś błahego, co tylko nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Oczywiście, iż najważniejsze są wyniki przeprowadzonych badań, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

monitorowanie stanu przyszłego potomka przez upoważnionego i doświadczonego fachowca, niemniej dużo matek robi coś więcej, tak jakby nasza zabobonna natura była silniejsza niż wiara w naukę i racjonalne myślenie. Wielu specjalistów w dziedzinie medycyny z pewnością nie pochwala takich konsultacji, choć znakomita ich większość podejrzewa pewnie, iż jest to pewna forma wzbogacenia tego czasu niepewności. Nie przykładają więc wielkiej wagi do tych praktyk.

To oczywiste, ponieważ tego typu konsultacje u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy stara się przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, czyj charakter odziedziczy, czy będzie często chorować, mając nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży. Ta sama sytuacja, w trakcie wizyty u wróżki może przerodzić się w coś dziwnego – pseudowizjonerskiego, także nie ma sensu przedkładać tej zabobonnej wiary, tych knowań i intuicyjnych wróżb nad przyjście na świat naszego potomka.

Nasz link do strony (http://www.placezabaw.com.pl/) zdziwi Cię bardzo pozytywnie. Znajdziesz tam dużo rzetelnych postów. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Możemy albowiem tylko mnożyć przypuszczenia i wierzyć, że wszystko skończy się po naszej myśli.