Plac zabaw dla dzieci na twoim podwórku

Kiedy mamy małe dzieci pragniemy, żeby posiadały miejsce do zabawy. Kiedy żyjemy we własnym, wolno stojącym domu, wygospodarowanie wystarczającej strefy nie będzie zbyt trudne.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy mieszkamy w centrum miasta, na dużym osiedlu, gdzie niełatwo o prosty skwer a co dopiero o wydzielony teren dla dzieci?
Nowo powstające osiedla już w swoich planach posiadają place zabaw. Jeżeli jednak jesteśmy rezydentami wiekowej kamienicy, chyba nie znajdziemy tam takiego luksusu. W takiej sytuacji warto zgłosić się do wspólnoty osiedlowej z prośbą o realizację tego rodzaju projektu. Jeżeli dobrze się zmobilizujemy z pozostałymi rodzicami z okolicy, będziemy mogli wyprawić swoje pociechy na place zabaw już w przyszłe wakacje. Bowiem tego rodzaju projekty finansowane będą z funduszów remontowych, uiszczanych każdego miesiąca przez mieszkańców. Zatem nie będziemy potrzebowali opłacać projektu z własnej kieszeni – kliknij aby zobaczyć źródło.
płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Warto już gotowy projekt złożyć do zarządu, wówczas będziemy mieli większą szansę na sukces. Musimy zawrzeć tam wykaz kosztów, przedstawić firmę, jaka zajmie się wykonaniem, spisać wszystkie materiały, jak siatka na plac zabaw do skutecznego odgrodzenia, huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia ku uciesze najmłodszych. Można także pomyśleć o urządzeniach treningowych dla dorosłych, jest to teraz bardzo popularny fenomen w tego typu punktach. Do realizacji tego przedsięwzięcia, siatka na plac zabaw jest niezbędna. Będziemy wówczas mogli odgrodzić obszar i zamknąć go wieczorem, aby zapobiec dewastacji ze strony wandali – tutaj znajdziesz siatkę na plac zabaw.

Poszczególny rodzic pragnie, aby jego dziecko posiadało miejsce do zabawy blisko domu.

Jeżeli w twej okolicy nie widzisz placu zabaw, weź problem we własne ręce i zgłoś się do zarządu wspólnoty z gotowym projektem. Wówczas szansa na triumf będzie większa. Z pewnością wesprą cię rodzice innych dzieci zamieszkujących osiedle.