Ściąganie przeterminowanych płatności na obszarze Niemiec.

Mając firmę lub jakieś biznesy z obywatelami Niemiec, w przypadku gdy będą zalegali z opłacaniem faktur musimy brać pod uwagę, że będziemy potrzebować specjalistycznej pomocy. Odzyskanie długu w obcym kraju jest kłopotliwe.

dług, pieniądze

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Procesy windykacyjny mające miejsce na terenie ojczyzny wywołują wzrost adrenaliny dla dwóch stronach- zadłużonego, i wierzyciela. Kwestia jest tym bardziej trudna jeżeli nasz kontrahent prowadzi przedsiębiorstwo w kraju Goethego albo jest mieszkańcem Niemiec. Mogłoby się wydawać, że od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej ściąganie długów w Republice Federalnej Niemiec nie wywołuje tylu emocji. Kłopot nieustannie istnieje.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawił Cię ten wpis, to na kolejnej witrynie znajdziesz dalsze szczegóły na ceniony przez siebie temat.

Jesteśmy sąsiadami o różnych przepisach prawnych, odmiennej kulturze. Inaczej działa sądownictwo, ściąganie należności.

Jeżeli jakiś z naszych zagranicznych klientów nie reguluje rachunków nie od razu powinniśmy podejmować drastyczne środki. Może mamy po prostu do czynienia z błędem . Niewykluczone,że pracownik jest chory, odszedł z pracy, a może po prostu przeoczył. Należy na początku zadzwonić lub napisać mail. Jeśli przez następne dni nie nawiązaliśmy kontaktu wtedy należy nadać list w wersji tradycyjnej za poświadczeniem przyjęcia. Jeśli otrzymamy podpisaną zwrotkę mamy dowód, że pracownik z pismem musiał trzymać w ręce. Kontrahent nie będzie już mógł winić poczty elektronicznej czy niedziałających faksów. Jeżeli nadal nie uzyskamy odpowiedzi należy uczynić następne kroki. Najlepiej jeżeli windykacja należności w Niemczech (portal informacyjny) będzie zarządzana przez doświadczone biura. Warto zastanowić się nad wyborem firmy windykacyjnej albo prawnika, która umożliwi uzyskać nam dług. Istotne, żebyśmy zdecydowali się na firmę lub prawnika, która w Niemczech ma swoje placówki. W ten sposób szybciej i efektywniej zostaną zakończone nasze kłopoty.

Sprawa ściągania długów musi zostać jak najprędzej rozpoczęta. Nie powinniśmy długo odkładać. Jeśli szybciej dłużnik dowie się, że bezwzględnie chcesz odzyskać dług, tym większe są szanse na sukces.