Za i przeciw dla foliowych opakowań

Jeżeli często odwiedzasz punkty handlowe, bez wątpienia zwróciłeś uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze, torebki foliowe, w które zwykle wsadza się dobra kupione w sklepie są w sprzedaży za drobną opłatą. Secundo, w wielu miejscach rozdaje się papierowe opakowania na nabytki. Zastanawiasz się zapewne teraz, czemu tak się stało?

opakowania w sklepie

Odpowiedź nie jest dziwna – znaczny wpływ miały tu kwestie ekologiczne. Nie oszukujmy się, opakowania plastikowe są fatalne dla otoczenia. Sam proces ich produkowania wymaga użycia wielu toksyn, poza tym wyrzucone torebki foliowe będą się wchłaniać w glebę przez stulecia. Zarządzenie niewielkich opłat za nabycie takich przedmiotów, jak opakowania plastikowe na zakupione towary ma spowodować, że ludzie będą zachowywać się rozsądniej. Dużo osób po sprawunkach wsadza torebki foliowe do kosza na śmieci. A przecież można je zatrzymać i użyć przy kolejnych zakupach. Niełatwo ocenić, czy zastosowanie opłat za opakowania plastikowe zmodyfikuje polski sposób myślenia, jedno wiemy na pewno – warto próbować.

W krajach rozwiniętych torebki foliowe są w odwrocie. Na pewno każdy z was zwrócił uwagę podczas oglądania filmu, że ludzie zwykle wsadzają swoje sprawunki nie w opakowania plastikowe, a w szare papierowe opakowania. Ten typ pakowania sprawunków jest naturalnie o wiele bardziej ekologiczny, bo stare opakowania z tektury można recyclingować. Zastosowanie papierowych toreb posiada pewne wady.

Czyżbyś miał ochotę dostać więcej informacji na ów ciekawy temat? Potrzebujesz faktów? Więc kliknij i sprawdź – nowe posty czekają na Ciebie.

Po pierwsze, takie opakowanie są niepraktyczne, ponieważ nie posiadają uszek. Po drugie, mogą łatwo ulec zniszczeniu, zwłaszcza jeśli wewnątrz będzie mokro. Lecz dla porządku należy przywołać tutaj również mankamenty, które wykazują powszechne opakowania plastikowe. Uchwyty do noszenia nierzadko się zrywają, a same zwyczajne torebki foliowe nie cechują się trwałością – zdarzają się przypadki, gdy całe zakupy lądują na ulicy.

Udowodniliśmy, że torebki foliowe (przykład: muszą jak najszybciej stać się melodią przeszłości.

Źródło: