Jakich języków obcych warto się uczyć?

Nie jest niczym oryginalnym, że znajomość angielskiego jest dzisiaj bezdyskusyjnym minimum, jeżeli nam zależy na należytym zawodowym rozwoju. Nadszedł jednakże czas, iż władanie owym językiem nie wyróżnia nas z tłumu, dlatego powinniśmy poznać tzw.

„języki przyszłości”. Z angielskim spotykamy się dziś niemalże od najmłodszych lat. Znajomość angielskiego stała się bardziej obowiązkiem aniżeli opcją. By móc wyróżnić się na rynku pracy należy więc zaimponować potencjalnym chlebodawcom znajomością minimum jeszcze jednego obcego języka. Kształtując własne możliwości lingwistyczne, inwestujemy w samego siebie – nigdy na tym nie przegramy.
Wyprawka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie masz drygu do nauki paru języków obcych równocześnie, prócz angielskiego należy próbować przyuczyć się języka, jaki mógłby się nam przydać w przyszłości. Niekoniecznie to musi być przykładowo francuski bądź hiszpański – te też są już na tyle modne, że nie pozwolą się nam wyróżnić. Jaki język obcy więc wybrać? Wedle najświeższych ankiet w nieodległej przyszłości najbardziej pomocna może się okazać znajomość języków egzotycznych. Może nam to zagwarantować dużą pensję. Pewnym z takowych języków jest z pewnością język japoński Poznań to miasto, w którym znajdziemy już szkoły lingwistyczne proponujące naukę tego języka. Coraz bardziej popularna jest też nauka – kursy maturalne chemia języka chińskiego. Jest tak między innymi dlatego, iż kraj ten jest pewnym z najprędzej rozwijających się państw na całym świecie.

Znajomość chińskiego może się już niedługo najzwyczajniej opłacić. Prędki rozwój gospodarki chińskiej – a co się z tym łączy ekSPAnsja języka chińskiego – z pewnością nie przejdzie obojętnie względem ogólnoświatowego rynku pracy.