Najważniejsze informacje o kosmetykach naturalnych, zalety oleju arganowego i sezamowego.

Coraz częściej przy okazji kosmetyków usłyszeć można hasła naturalne lub organiczne. Mimo że reprezentują one dwie odmienne grupy produktów, to mimo wszystko wielu ludzi nie do końca widzi między nimi różnicę, myląc te pojęcia. Naturalne kosmetyki zawierają jedynie składniki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, uzyskane w sposób bezpieczny dla środowiska.

Generalnie tego typu kosmetyki nie powinny posiadać żadnych syntetycznych domieszek, lecz niektóre organizacje certyfikujące dopuszczają niewielkie ilości wybranych. Lecz przy kosmetykach naturalnych ważne jest przede wszystkim to, aby ich składniki były pochodzenia naturalnego. Organiczne kosmetyki idą krok dalej, w ich przypadku przynajmniej dziewięćdziesiąt procent składu musi pochodzić z upraw organicznych, czyli bez stosowania pestycydów, nawozów czy sztucznych modyfikacji. Rośliny które się w taki sposób uprawia rosną na specjalnych plantacjach, w których jest niedopuszczalne stosowanie jakichkolwiek niedozwolonych metod i związków – poznaj olejki naturalne na stronie Organique.pl.
Olejowanie włosów

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Szczególnie ważną rolę w organicznych i naturalnych kosmetykach odgrywają oleje wyciskane z różnorodnych roślin. Przez wysoką zawartość składników odżywczych bardzo dobrze będą one wpływać na cerę, nawilżając ją i pielęgnując. Dużym zainteresowaniem między innymi się cieszy olej sezamowy, robiony z niewielkich ziarenek sezamu. Po ten rodzaj oleju bardzo często zaczynają sięgać producenci preparatów do włosów, bo ma on bardzo dobry wpływ na nie. Olej ten obfituje w liczne minerały i witaminy, przez co wzmacnia skórę głowy i całe włosy, a dodatkowo przyspiesza ich wzrost – dowiedz się więcej czym jest olej arganowy tu.

Drugim bardzo cennym olejem wykorzystywanym w kosmetykach naturalnych jest olej arganowy. Pochodzi on drzew arganu, które rosną przede wszystkim w Maroku, są tam one tak popularne, jak oliwki na greckich plantacjach. Olej ten to przede wszystkim bogactwo witamin oraz składników mineralnych, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na tej witrynie informacje są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (https://manima.pl/pl/menu/rowery-i-pojazdy/rowery-trojkolowe-177), które użyto do zredagowania tego tekstu.

Przez to doskonale wpływa on na skórę, często się go stosuje przy wysuszeniach i walce ze zmarszczkami oraz bliznami.