Złe skutki wilgoci w pokoju

Zbytnio duża wilgotność w lokalach mieszkalnych negatywnie wpływa na ludzi, zwierzęta domowe a także rośliny. Prócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może spowodować ogromne szkody, których usuwanie nie należy do najprostszych i jest dosyć drogie.

logo klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów nazbyt znacznej wilgotności jest mnóstwo między innymi niedziałająca wentylacja, podtopienie w wyniku powodzi albo awarii a również nazbyt szczelne okna. Wilgoci można się wyzbyć wietrząc co pewien czas pomieszczenia potem nagrzewając je i ponownie wietrząc niemniej jednak jest to proces bardzo długi i nie zawsze uzyskuje się spodziewane wyniki. Wilgotność będąca zbytnio długo w miejscach mieszkalnych powoduje powstanie grzybów, pleśni. Oprócz tego jej rezultatem może być niedobre samopoczucie a także poważne choroby.

Aby do tego nie dopuścić trzeba zainwestować w osuszacz domowy opinie. Przy jego pomocy pozbędziemy się niepotrzebnego nadmiaru wilgoci a także roztoczy. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych świetnie spiszą się one także w piwnicach, halach basenowych czy produkcyjnych.

Zobacz, że proponowana treść (http://logintrade.pl/uslugi) zawiera użyteczne dane, okażą się cenne – one Cię bezsprzecznie kompletnie pochłoną. Wejdź tu!

Przy jego wykorzystaniu zaoszczędzimy mnóstwo czasu na osuszanie a także gotówki.

zjazd producentów klimatyzatorów

Autor: daniel.stark
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze- różne rodzaje

Pierwszym rodzajem osuszacza jest domowy osuszacz powietrza montaż. Najwydajniej pracuje on przy dużych temperaturach i przy sporej wilgotności.

Jeśli masz zamiar wiedzieć więcej, doczytaj i sprawdź (http://www.kbsound.pl/52-soundaround) treści umieszczone na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie dodatkowe wpisy.

Zasysa on powietrze, które najpierw jest skraplane w parowniku a potem przekazywane do specjalnego zbiornika. W części nazywanej, jako skraplacz powietrze jest podgrzewane i z powrotem wydmuchiwane na zewnątrz. Drugim rodzajem jest Osuszacz adsorbcyjny. W tym przypadku wilgoć z powietrza przechodzi przez tak określany rotor tutaj jest wchłaniana i skraplane. Później dociera do specjalnego zbiornika. Jest on mniej efektywny od pierwszego osuszacza, ale jego praca nie jest zależna od temperatury i wilgotności otoczenia.