Skorzystaj z elektronicznego obiegu dokumentów w twoim biznesie

Komputeryzacja nie tylko uprościła archiwizację faktur. Jest też dużym ułatwieniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Obecnie prowadzenie firmy jest wykonalne bez opuszczania biura. Znacznym ułatwieniem są wszelkiego rodzaju systemy komputerowe usprawniające prowadzenie sklepu w Internecie czy elektroniczny obieg faktur. Obieg taki w znaczny sposób ogranicza ilość czasu potrzebną do sfinalizowania zadania, a oprócz tego zapobiega generowaniu niepotrzebnych dokumentów w firmie. Wszystkie faktury są bowiem składowane w pamięci komputera, ewentualnie na zewnętrznym dysku. Jest to szczególnie pomocne gdy prowadzi się małe przedsiębiorstwo.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Usprawnienie systemu
Każda nowoczesna firma jest wyposażona w oprogramowanie ułatwiające szybki elektroniczny obieg faktur. Nie wszystkie oferowane rozwiązania są jednak konieczne do właściwego funkcjonowania systemu. Niewielki sklep internetowy nie będzie potrzebował zaawansowanego systemu. Obieg dokumentów w takiej firmie jest bowiem krótszy niż w sytuacji konsorcjum zatrudniającego bardzo wielu ludzi. Znaczy to, że możliwa jest rezygnacja z części możliwości dawanych przez system, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń sieci , a przede wszystkim cenny czas. Każdy system pozwala na skonfigurowanie swoich możliwości na potrzeby właściciela firmy, dokumentacja załączana przez dystrybutora jest w takiej sytuacji niezwykle pomocna.

Najlepsze systemy
Przodującym producentem systemów ułatwiających przepływ faktur w większych i małych przedsiębiorstwach jest marka Kofax. Programy oferowane przez tę firmę są wykorzystywane i cenione w firmach całego świata. Żeby poznać ofertę przedsiębiorstwa, należy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „kofax partner”. System partnerski (zapraszam tutaj…) umożliwia oprócz tego bezpieczne przesyłanie dokumentów pomiędzy przedsiębiorstwami mającymi dostęp do tego systemu. Dostęp do systemu jest w całości bezpłatny, przedsiębiorca ma ponadto dostęp do darmowej pomocy w razie awarii, oraz bogatej dokumentacji technicznej. Tylko niektóre, bardziej zaawansowane funkcjonalności programu są objęte opłatą (EFEMATIC).