Nowoczesne maszyny wykorzystywane w rolnictwie

Praca rolnicza w ostatnim czasie przeszła ogromną rewolucję. W znaczący sposób uproszczono bądź zmechanizowano większą część procesów produkcyjnych – poczynając od siania, przez opryski i podlewanie, a na zbiorach kończąc. Uprawianie dużego pola nie jest już kłopotem i nie potrzebuje angażowania ogromnej siły człowieka. Wszystko dzięki współczesnym urządzeniom rolniczym, które mimo swojej wysokiej ceny bardzo szybko zdobyły rynek. Obecnie w kombajnach stosuje się nie tylko radio czy urządzenia klimatyzacyjne, producenci stosują w swoich najlepszych urządzeniach urządzenia nawigacyjne o sporej precyzji, które znacząco poprawiają wydajność zbiorów.

Komfort gwarantuje spora sieć sprzedaży takich urządzeń, oraz dedykowanych części do kombajnów. John Deere, Claas czy nawet znane Lamborghini to jedni z liderów| w branży, których produkty można kupić w Polsce.

Naprawa kombajnów

ciągnik

Autor: LID
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadacze profesjonalnych maszyn rolniczych powinni dbać o ich dobry stan techniczny. Kontrola jest zalecana po każdych pracach w polu, powinno się także pamiętać o wymianie niektórych części, które mogą się zużyć przy okazji pracy polowej. Te części to przykładowo noże, filtry czy pasy. Nowe elementy gwarantują najwyższą wydajność pracy urządzenia. Dystrybutorzy maszyn rolniczych mają szeroki zapas części (https://north.pl/baza-porad/porady/pralka/typowe-problemy-pralka/) do wymiany, przeznaczonych do maszyn określonego producenta . Wyszukując w internecie przykładowe hasło „new holland części” można znaleźć jeden z punktów dystrybucyjnych elementów zamiennych dla maszyn konkretnej firmy produkcyjnych. Większa część miejsc sprzedaży posiada oryginalne komponenty wielu producentów, ewentualny posiadacz kilku urządzeń różnych firm nie musi więc odwiedzać kilku punktów sprzedaży.

Nie czekaj – jeżeli przypadły Ci do gustu ciekawe informacje, to zajrzyj w podany link i czytaj na stronie kolejne tekst.

Dobrze jest jednak sprawdzić, czy lokalny sprzedawca oferuje akcesoria różnych producentów, wyszukując na jego stronie frazę „części do kombajnów claas ”.

Koszty eksploatacji maszyn

traktor

Autor: Charles Starrett
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty serwisowania urządzeń mogą rosnąć, gdy użytkuje się je niepoprawnie. Dobrze jest więc zatrudniać tylko profesjonalny personel, posiadający wiedzę na temat obsługiwanego sprzętu. Standardowo utrzymanie urządzenia w dobrym stanie nie przekracza kwoty dwóch tysięcy złotych na rok, co przy cenach nowego sprzętu jest kwotą niedużą. Najbardziej kosztowne są rzecz jasna części które ulegają zużyciu, te jednak produkowane są ze specjalnych materiałów i mogą wytrzymać nawet kilka sezonów.