Które dzieciaki mogłyby liczyć na miejsce w przedszkolu?

W tym roku rekrutacja do przedszkoli odbywać się będzie w maju. Na początku trzeba złożyć podanie wraz z dokumentami, jakie potwierdzają, że dziecko spełnia wymagane kryteria.
Następnie sprawdzić trzeba rezultaty kwalifikacji do przedszkola.

malowanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Od tego roku nasze prawo nakazuje przyjąć w obszarze zamieszkania wszystkie chętne dzieciaki w wieku 3-6 lat. Każde dziecko zagwarantowane ma mieć miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania najdalej o trzy km. Jeżeli odległość ta okaże się większa, gmina będzie musiała zapłacić za dojazdy rodzicom. Należy powiedzieć, że zniesiony został obowiązek szkolny dla sześciolatków. Dzieci zostają zatem w przedszkolach.

Wciągający artykuł? Jeżeli tak uważasz, to zobacz też na podobne witryny (https://aptekadziecka.pl/pol_m_Kosmetyki-1634.html) mające pokrewne tematy – one zupełnie Cię pochłoną.

W związku z likwidacją gimnazjów, jest konieczność stworzenia nowej sieci szkół. Potrzebne także jest przekształcenie wielu placówek. Po zatwierdzeniu sieci szkół będzie wiadomo jak dużo uda się wygospodarować miejsc w przedszkolach. Będzie to miało wpływ na liczbę miejsc dla trzy -latków w przedszkolach. Jeżeli będzie brakować miejsca w przedszkolach publicznych, to gmina będzie zmuszona dofinansować prywatne placówki, które wtedy zorganizują brakujące stanowiska dla przedszkolaków. Jeśli interesuje Cię rekrutacja do przedszkola Wrocław 2018, śledź wszystkie ogłoszenia, aby nic nie umknęło twej uwadze.

Punkty otrzymają dzieciaki, jakich obydwoje opiekunowie pracują albo prowadzą rolne gospodarstwo lub swoją działalność gospodarczą. Nieco mniejszą ilość punktów dostanie dziecko, którego jedynie jeden opiekun pracuje. Dziecko, jakie ma rodzeństwo, chodzące do tego samego przedszkola albo szkoły.

Niezależnie od kryteriów punktowych na miejsce w przedszkolu będą mogły mieć nadzieję w pierwszej kolejności dzieciaki z rodzin wielodzietnych, z niepełnosprawnością albo które mają rodzica niepełnosprawnego. Także na miejsce w przedszkolu mogłyby mieć nadzieję dzieciaki wychowywane samotnie przez ojca albo mamę. Także na miejsce w przedszkolu mogłyby liczyć dzieci z rodzin zastępczych.