Na co trzeba uważać w czasie podpisywania umowy z dostawcą internetu?

W obecnych czasach dostęp do internetu to sprawa podstawowa dla sporej części społeczeństwa. Jeżeli jednak będziemy przyglądać się tej sprawie trochę bliżej stwierdzimy, że wielu providerów internetu oferuje umowy wyłącznie na długi czas.

Część drukarki

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież jeżeli zdecydujemy się na umowę na np.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na ten temat, polecam przeczytać nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

2 lata, to najprawdopodobniej już po upływie roku nasi przyjaciele będą korzystać z dwa razy tańszego łącza za dwukrotnie niższą opłatę. Niestety aktualnie często jest tak, że dostawcy internetu w większym stopniu troszczą się o pozyskiwanie kolejnych klientów niż o dotychczasowych. Co pewien czas szukamy więc innego i bardziej korzystnego świadczenia. Należy wtedy zwracać uwagę na kilka spraw. Pierwszą z nich jest właśnie czas trwania umowy. Jeżeli byłyby to 2 lata, lepiej jest szukać innej oferty. Korzystnym rozwiązaniem jest taka na rok albo czas nieokreślony. Co poniektórzy providerzy proponują też dostęp do sieci internet na 9 lub 11 miesięcy.

Następna ważną kwestią jest przepustowość łącza. Tu trzeba być niezwykle uważnym przy czytaniu oferty. Słowo klucz to „do”. Jeśli przykładowo łącze ma mieć przepustowość „do” 100Mb/s, to niezwykle prawdopodobne jest, że stu Mb/s nie będziemy posiadać nigdy lub bardzo rzadko. Dlatego też należy poszukiwać providera, który proponuje bezpłatny okres próbny. Nie wolno także zapominać o ewentualnych ukrytych kosztach.

Może to przybrać postać chociażby oprogramowania antywirusowego, za który początkowo będziemy płacić jedynie 1 grosz, lecz po upłynięciu np. trzech miesięcy byłoby to już np. 10 zł na miesiąc. W zasadzie mogłoby to być cokolwiek, choćby dostęp do internetowych telewizji.