W jaki sposób przygotować dom na przybycie szczeniaka?

Ogromnymi krokami nadciąga jedna z najwSPAnialszych chwil w Waszym życiu – już za parę dób zabierzecie swego maleńkiego psiaczka od hodowców.
Na ów moment powinniśmy się niezwykle dobrze przygotować, wszystko powinniśmy spiąć na ostatni guziczek, tak aby ustrzec się w przyszłości wielu kłopotów.

zabawki

Autor: COCOONABABY®

Z psiaczkiem jak z malutkim dzieckiem – przed jego zjawieniem się, mnóstwo rzeczy powinniśmy w mieszkaniu pozmieniać a także kupić.

Jeśli chcesz znaleźć więcej pomocnych wskazówek (https://protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-lublin/) na analizowany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a z pewnością Cię one zaintrygują.

Na paręnaście dni przed pojechaniem po swego szczeniaka trzeba udać się do sklepu oraz zakupić następujące przedmioty: obroża – dla malutkiego najwygodniejsza będzie cienka parciana obróżka podszyta mięciutką skórą. Na pewno nie może być to obroża z metalu, bowiem jest zbyt ciężka oraz nie ma z reguły opcji regulacji. Najlepiej gdy pierwsza smycz będzie smyczą zrobioną z linki czy też taśmy z opcją dopasowywania długości. Nie jest wskazane wybieranie drogiego posłania dla pieska ani w formie pontonów, ani wiklinowych koszy. Szczeniaki bardzo uwielbiają nadgryzać swe legowisko, zatem szkoda wydawać pieniędzy na coś co będzie spałaszowane w parę tygodni. Istotne aby legowisko było dla psiaka jego schronieniem, nie wolno go na nim karać. Poza tym musi się znajdować w takim położeniu, ażeby piesek zdołał monitorować co się dzieje w mieszkaniu. Miski potrzebne będą minimum 2, jedna na wodę, druga natomiast na karmę. Najlepsze będą miski stalowe, bowiem pomimo iż kosztowne, to są porządne, łatwo je myć jak też dezynfekować.

Ważne by miska była troszeczkę zbyt duża niż zbyt mała – zasadą jest, iż racja jadła zajmuje nie więcej niż połowę miseczki.
Jeżeli idzie o psie zabawki, ich wybór w marketach jest ogromny. Godne polecenia będą wszelkiego rodzaju linki z węzłami czy też szmaty najlepiej skórzane.