Uczy, rozwija a także może zapobiec przeróżnym chorobom. Sport jest bardzo ważny bez względu na wiek!

Ruch jest zdrowy – tłumaczą fachowcy w sposób zawodowy zajmujący się wpływem aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.
Istotnie – fizyczna aktywność rozwija, uspokaja oraz pomaga w funkcjonowaniu na co dzień.

buty sneakers

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Ćwiczenia fizyczne to same korzyści zarówno jeżeli chodzi o dzieci, rodzicieli jak także seniorów. Wykaz pozytywów, które daje aktywność fizyczna dzieciom, jest bardzo długa. Sport uczy współpracy, pomaga zrozumieć odnaleźć się w grupie. Dzieci aktywne fizycznie są bardziej świadome swych możliwości, kreatywne. Współpraca (na przykład w trakcie gry w piłkę) naucza wyrozumiałości dla innych, empatii. Wymaga również motywacji a także solidarności. Badania pokazały, iż wysportowane młode osoby osiągają dobre wyniki w szkole. Fizyczna aktywność powiększa zdolności poznawcze jak też korzystnie oddziałuje na pracę naszego mózgu.

Uprawianie sportu w dojrzałym wieku jest to najlepsza profilaktyka. Badania pokazują, iż u osób czynnych fizycznie zagrożenie wystąpienia schorzeń serca jest o połowę mniejsze niż u osób, które nie wykonują żadnych ćwiczeń ruchowych.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej szczegółów na przedstawiany w tym wpisie temat, to sprawdź w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-czestochowa/).

Ruch nie jedynie zapobiega problemom kardiologicznym, lecz również może pomóc w terapii. Fizyczną aktywność (po wcześniejszej konsultacji z medykiem) rekomenduje się chorym z chorobą wieńcową. Ćwiczenia obniżają pułap „złego” cholesterolu w naszym organizmie, zaś podnoszą poziom cholesterolu „dobrego”.

To dzięki fizycznej aktywności wolniej starzeje się nasze ciało. Gerontolodzy zgodnie mówią, że u osób, które nie lubią ruchu, dochodzi prędzej do przemian połączonych z wiekiem.