Jak dużo funkcjonuje chińskich dialektów i który jest najważniejszy?

Kiedy zbliża się połowa września, to tempo nauki zaczyna wyraźnie przyspieszać. Wszyscy wychowawcy zadają jeszcze więcej prac, więcej także wymagają. Pojawiają się także początkowe trudności, na które napotykają uczniowie.

Jest to zatem najlepszy moment, aby zacząć pobierać korepetycje. Uzupełniające lekcje z wybranego przedmiotu nie są żadnym powodem do wstydu. Statystyki pokazują, że co drugi wychowanek pobiera korepetycje. Do najpopularniejszych przedmiotów zalicza się m.in. język polski, angielski czy królową nauk albo chemię. Na analogicznej zasadzie można by uczyć się także innych języków obcych. Jeżeli dla przykładu interesuje Cię język chiński Wrocław to miasto, w którym znajdziesz wyśmienitych korepetytorów. Język ten lub spokrewniona grupa języków, czyli tzw. makrojęzyk, zalicza się do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie przeważnie nie można oddać wszystkich różnic w wymowie. Innymi słowy zapis jest w zasadzie identyczny, jednak jego wymowa mogłaby się różnić zależnie od etnolektu albo języka wykorzystywanego przez użytkownika. Poszczególne dialekty mogłyby być wzajemnie niezrozumiałe.

gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje aż kilkanaście języków chińskich. Standardowy język chiński określany jest jako typowy język mandaryński. Jest to formalny tłumacz niderlandzko polski Chińskiej Republiki Ludowej, który został stworzony w latach pięćdziesiątych. Jest on używany w chińskich szkołach od 1956 roku. Wedle efektów zrealizowanego spisu powszechnego z 2004 r., w takim języku mówi w Państwie Środka około 840 mln ludzi. Cudzoziemców, którzy już posługują się tym językiem i tych, którzy akurat się go uczą, chińskie władze oceniają na około trzydzieści mln.

Jeżeli chcesz dołączyć do takiej grupy, możesz wybrać korepetycje z języka mandaryńskiego. Przeprowadza się je we Wrocławiu. W dobie globalizacji na pewno prędko okaże się to doskonałą inwestycją.