O jakich sprawach należy pamiętać kupując tornister dla malucha?

Wybór tornistra dla każdego ucznia pierwszej klasy podstawówki czy też wybór plecaka dla przedszkolaka nie jest tak łatwy. Funkcjonuje parę czynników, które powinnaś czy też trzeba mieć na uwadze przy dobieraniu tornistra, żeby uniknąć później pojawienia się u potomstwa skoliozy czy też innego rodzaju mankamentów postawy.
Pomiędzy plecakiem a tornistrem istnieje różnica.

Tornistry posiadają usztywnione plecy oraz ramowy kształt, który sprzyja poprawnej postawie dziecka. Niestety sztywna rama, która podtrzymuje plecy dzieciaka, sama w sobie już trochę waży. Plecak z kolei ma wyłącznie delikatną wkładkę usztywniającą na plecach i bardzo wielokrotnie niestety przeszkadza w postawie kilkuletniego dziecka. W początkowych latach nauki należy wybierać więc tornistry, które przykładowo mogą zapobiec skoliozie u dzieci. Przy kupnie tornistra należy zwracać uwagę na kilka niezwykle istotnych składników: wyprofilowanie pleców (bez usztywnienia nie nadaje się dla dzieci), rozstaw ramion, pasy biodrowe czy też liczba przegródek. Jeśli jednak zamiast tornistra zakupisz zwykły plecak, on również musi mieć w miarę możliwości wspomniane wcześniej cechy.
farby

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
tornistry

Źródło: pixabay.com
Migdałki a kłopoty ze słuchem u dziecka

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Po tornister dla pierwszoklasisty należy udać się do sklepu wspólnie z dzieckiem, ponieważ powinno ono przymierzyć kilka różnych wersji oraz dopiero po tym będziesz w stanie sprawdzać pozostałe części. Idealnie wybrany tornister dla dzieciaka musi bardzo prawidłowo przywierać do pleców, powinien więc mieć wyprofilowany oraz prawidłowo ukształtowany tył (obowiązkowo z wybrzuszeniem na odcinku lędźwiowym).

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij tutaj. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://www.chalwa.pl/chalwa-klebek-welny/) – one też Cię żywo zaciekawią.

To spowoduje, że dziecko będzie zachowywać odpowiednią postawę.

Postaraj się także stronić od takich elementów, które są wykonane z plastiku – są niezwykle proste do zniszczenia. Wiele lepiej, gdy odnajdziesz tornister z elementami z gąbki albo elementami gumowymi, co pozwoli jemu na przetrwanie kilku początkowych lat edukacji.