W jakiej sytuacji przeprowadza się USG stawu kolanowego?

USG kolana to powszechnie wykonywane badanie, które pozwala na właściwą diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne oraz bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, zatem badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się stosunkowo często, gdyż staw kolanowy to największy i najbardziej skomplikowany staw u człowieka, jest także niezwykle podatny na różnorodnego typu kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy łękotki. Budowa stawu kolanowego łączącego kość udową z kością piszczelowa, pozwala na utrzymywanie masy ciała oraz umożliwia przenoszenie siły oraz mocy wymaganych do wykonywania wielu prac fizycznych, czyli wstawania, spacerów, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich towarów lub WChodzenia lub schodzenia po schodkach. Jednocześnie kolano jest bardzo narażone na skręcenia, działanie sił bocznych czy też naciągnięcie.
W kwestii takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, w którym znajdziesz wyśmienitych lekarzy, którzy chętnie pomogą Ci przy tej czynności. To badanie jest niezwykle popularną sposobnością diagnostyczną, która stosowana jest od długiego czasu oraz wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu stawu kolanowego. Bardzo często jest również uzupełniana innymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (RTG czy rezonansem magnetycznym), co zezwala na bardzo dokładną diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnego rodzaju chorób powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Tego typu badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, rzepki, ścięgna czy też łękotki.

Nasze kolejne wpisy są równie interesujące, jak ten. Zatem najedź na link tutaj ciekawostki informatyczne i czytaj rzetelne wiadomości. Namawiamy!

W porównaniu do powszechnie wykorzystywanych w przeszłości zdjęć rentgenowskich, USG kolana zezwala opisać nade wszystko tkanki miękkie i budowę okołostawową.