Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — zwłaszcza te, które są kupowane do pracy

W naszym kraju mamy takie prawo, że każdy komputer, który bywa używany w firmach, powinien posiadać legalny program.
Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal i ośmieszenia, na które wystawiona była policja, gdy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród obywateli, a sami nie świecili zbytnio przykładem. Teraz takiego rodzaju działania wydają się być już dość rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w budynku oraz używane są przez PRacowników, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale także legalny program antywirusowy. To niezwykle ważne. Trzeba posiadać na to rachunek i w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeżeli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo naprawa DPF nawet kilkuset komputerów, to oczywiście można liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, by zrobić kurs z nowego systemu. Będzie to na pewno niezwykle przydatne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które daje dany program, ponieważ po prostu o nich nie wiemy. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dziś dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, pamiętajmy o tym, że trzeba otrzymać także gwarancję.