Wszyscy wiemy, że do końca kwietnia duża część rodaków będzie musiała złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym

Nadchodzi wiosna, a razem z nią świetny humor i ciepła pogoda. Musimy jedynie jeszcze wysłać PIT i będzie z górki.
W dawnych czasach rozliczenie PIT-ów kojarzyło się z reguły obywatelom z istnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było wszystko obliczać samemu, przy pomocy ołówka oraz kalkulatora. Nie było żadnych programów wspomagających. I na dodatek na koniec trzeba było odstać swoje w długich kolejkach w Skarbówce. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Kliknij, na tej stronie jest faktycznie ta propozycja (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Urugwaj_Paysandu-1263.html), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Odnajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących informacji.

Wszystko można załatwić w sieci. Ministerstwo daje dostęp do wiarygodnego programu, który niemal wszystko wyliczy za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których należy wklepać odpowiednie dane. Będzie nawet podpowiadał, co trzeba tam wpisać. A na koniec sam całość podsumuje. I w sumie to jest już koniec. Jeżeli zechcemy, to można zapisać swe dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wklepywać numeru PESEL i adresu. Wszystko zostanie zaciągnięte z archiwum. Jeśli chcemy, to możemy także odpisać 1% swego podatku na cele charytatywne. To mądry pomysł. Nie zbiedniejemy od tego, a możemy wesprzeć choćby chore dzieci albo porzucone zwierzaki w schronisku. Tutaj Wybór jest wielki, bo fundacji w Polsce jest doprawdy wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło procedury.

Po zalogowaniu się na swoje konto zobaczymy, że zostaliśmy już rozliczeni. Możemy wprowadzić do PIT-u zmiany, jeżeli chcemy coś odliczyć, a jeżeli nie, to można pozostawić wszystko bez zmian.