Nikt nie lubi tłumaczyć się Skarbówce ze swych dochodów, jednak zostaliśmy do tego ustawowo zobowiązani

Dziś rozliczanie PIT-u na szczęście jest już dość proste i nie zajmuje wiele czasu.
Dawniej rozliczanie PIT-u było po prostu koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Musieliśmy iść do placówki po formularze, bo nie można było ich ot tak po prostu wydrukować. Następnie trzeba było się samemu borykać z ich wypełnianiem. Nie istniały żadne programy internetowe do rozliczenia tego dokumentu. Trzeba było uzbroić się w ołówek, kalkuLator i dużą dawkę cierpliwości. Później jeszcze trzeba było odstać swoje w długaśnej kolejce oraz zetknąć się z niemiłą panią w okienku. Obecnie na szczęście sprawa wygląda zupełnie inaczej. Żyjemy przecież w XXI wieku i nawet do polskich urzędów dotarła cyfryzacja.

Jeśli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na omawiany wątek, to przejrzyj nowy wpis (https://vavum.pl/kategoria/kwadrat), który zapewne będzie dla Ciebie bardzo interesujący.

Mamy możliwość, by ściągnąć PIT z internetu. Nie musimy go nawet drukować. Całość możemy załatwić online w 15 minut. Program wskaże nam co i w jakim miejscu należy wpisać. Samodzielnie wszystko zsumuje, zatem niepotrzebny będzie także kalkulator. Wypełniony dosyć szybko dokument będzie można wysłać do Skarbówki przez internet. Szybko oraz bez stresu. Najistotniejsze jest to, że nie będzie trzeba nigdzie wychodzić i niczego drukować. Nie będziemy trwonić papieru, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swe dane będziemy mogli zachować.

Wobec tego uzupełnianie PIT-u w kolejnym roku będzie już znacznie szybsze. Po prostu program pobierze nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmienimy przykładowo nazwiska, to wszystkie pozostałe informacje (imię albo PESEL) powinny się zgadzać.