Założenie swojego sklepu może być trudnym zadaniem — powinniśmy się zatem do tego przygotować

Nieistotne, co chcemy sprzedawać — prowadzenie sklepu wymaga wynajmu jakiegoś lokalu.
Ci, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa w internecie i tam oferują różne artykuły, są w stanie pracować chociażby z domu.

Wybór

Autor: D+H
Źródło: D+H

Potrzebują po prostu magazynu, choć i ten można na przykład mieć w piwnicy. Jeżeli jednakże mamy plan, by założyć stacjonarny sklep, to rzecz jasna potrzebny będzie nam lokal. I tutaj musimy przemyśleć kilka kwestii. Najistotniejsze jest to, że powinien on spełniać wszelkie wymogi pod względem kierunku naszej sprzedaży. Jeśli będziemy mieli piekarnię czy warzywniak, to potrzebujemy miejsca, w którym będzie dużo światła. Jednak jeśli będziemy mieć w sprzedaży na przykład ubrania, to lokal musi posiadać spory magazyn. Wiele zależy również od tego, na jakie gabaryty lokalu mamy zamiar się skusić. Na start możemy zacząć od małego sklepu. Jeśli nasz portal firmowy wypali i okoliczni mieszkańcy będą robić u nas zakupy, to po pewnym czasie będzie można pomyśleć o czymś większym. Ważną kwestią przy wynajęciu lokalu są opłaty. Powinniśmy wiedzieć, ile będziemy płacić za wynajem oraz czynsz. Wszystko musimy podliczyć i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podołamy.

Zanim otworzymy sklep, powinniśmy zrobić pewnego rodzaju research — czy w okolicy znajduje się już jakiś lokal o tym samym profilu. Bez sensu będzie otwierać kolejną kwiaciarnię albo butik, jeżeli tuż za rogiem już taki jest. Mogłoby się to fatalnie skończyć. Tylko niestety nie jest jasne dla kogo.