Wełna parzona, kontra owcza skóra gotowana – czyli, wełna owczej skórze nie taki sam Kawałek 1

Poszukujesz idealnego materiału – mięciutkiego, ciepłego oraz bardzo miłego w muśnięciu? Zwróć spojrzenie na owczą skórę! W części początkowej felietonu poznamy bliżej owczą skórę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wełna parzona to nic innego jak owcza skóra poddana przeróbce temperaturowej. Zazwyczaj stworzona jest na konfekcję damską, na takie rzeczy jak: płaszcze, kurtki, peleryny, poncho. Jest to idealny materiał na okres jesienno-zimowy, jako tak nazywana „przejściówka”. Można ją także używać, jako tkaninę do sukienek, spódniczek, tunik, żakietów, a także garsonek na zimniejsze dni, co robi z tej rzeczy tkaninę bardzo dobrego gatunku ().

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej śmieci warszawa na prezentowany temat – informacje będą z pewnością niezwykle wciągające, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Najistotniejszymi jej cechami są: bycie miękkim, umiejętność łatwego aranżowania się a także fakt, że delikatnie się naddaje – dzięki tej rzeczy ostatniemu lepiej dostosowuje się do ciałka, jednak trzeba nie zapomnieć, o słówku „lekko”, gdyż tak naprawdę tkanina tego typu jest dosyć skoncentrowany. Powstało dużo barw i typów „zmieszań” tego typu materiałów, a więc każda osoba znajdzie jakąś rzecz dla siebie ().

Wełna gotowana – jej zagadnieniami zajmiemy się w pojedynczym artykule, warto jednak napisać o niej parę najistotniejszych rzeczy. W okresie obróbki temperaturowej owcza skóra tego typu ulega skurczeniu (w obrębie 20-30%) przez co bywa bardzo zbita, i o wiele cieplejsza. Odporność na zabrudzenia to kolejnynastępny jej zaleta.

Zaciekawiony? Pragniesz wiedzieć więcej? Odczytaj kolejny felieton o tytule: „Wełna parzona, kontra owcza skóra gotowana – a więc, owca skóra owczej skórze nie taki sam Kawałek 2”, a nie pożałujesz własnego czasu! Kto wie, możliwe, że skieruje to twoja osobistą wzrok na te niebywałe tkaniny?