Miejsca, jakie kochają nasze pociechy

Plac zabaw z pewnością jest wspaniałym miejscem spędzania wolnego czasu, szczególnie jeśli mamy kilka lat. Maluchy potrafią spędzać tam długie godziny bawiąc się z rówieśnikami.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
zabawa na dworze to na pewno ukochana rozrywka wszystkich dzieci.Kiedy tylko jest ładna pogoda dzieci chętnie wychodzą na podwórko, biegają naokoło domu, potrafią niezwykle długo bawić się zwyczajnymi przedmiotami, jak przykładowo patyki lub pień. Czasem jednak nie muszą one aż tak wysilać swojej wyobraźni zabawiając się przedmiotami, jakie nie są zabawkami – dzieje się tak, gdy w pobliżu zlokalizowane są certyfikowane place zabaw. Co je różni od zwykłych skwerków z piaskownicami? Na pewno w oczy rzucić się może fakt, że zawsze prezentują się znacznie lepiej, są nowoczesne: świeżo pomalowane zabawki, czysty żwirek, płotek. Wszystko bardzo zachęca do zabawy. Poza tym certyfikowane place zabaw wyróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa: wszystkie zamieszczone na nich elementy posiadają stosowne certyfikaty, są we wspaniałym stanie technicznym, a poza tym są stworzone specjalnie dla najmłodszych, dzięki czemu doskonale odpowiadają na ich potrzeby.
kajakarstwo

Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
apartamentowiec

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska

Współczesne place zabaw posiadają wyłącznie takie urządzenia, które realizują szczegółowe wymogi wiążące się z bezpieczeństwem. Poprzez to udało się w znacznym stopniu ograniczać liczbę wypadków, jakie zdarzały się podczas zabawy. Generalnie każda zabawka na placu zabaw może stwarzać zagrożenie, o ile nie jest odpowiednio pomyślane i zabezpieczone.

Przykładowo zwykła huśtawka ważka, która, jak się zdaje jest kompletnie bezpieczna może spowodować upadki, jeżeli nie posiada stosownych zabezpieczeń- zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie. Warto wybierać profesjonalnie zabezpieczone place zabaw, tak, aby mieć pewność, iż w trakcie zabawy naszym dzieciom nie stanie się nic niedobrego.