Jak urządzić pokój swego malucha? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki!

Jeśli jesteś właśnie na etapie wykańczania pokoju dla swojego malucha, wówczas zdecydowanie przydadzą Ci się różnego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, że pokój musi być zarówno praktyczny, jak i dostosowany do wieku Twego dziecka oraz jego zainteresowań – jednym słowem czeka na Ciebie naprawdę trudne wyzwanie!

Podział na części
Jeżeli wielkość pokoju na to pozwoli, wtedy powinieneś zadbać o to, żeby wydzielić w nim kilka różnych stref – zwykle wydziela się strefę naukową, do SPAnia i strefę do zabawy. Jeśli zastosujesz tego typu podział i oddzielisz wyraźnie konkretne strefy, wówczas zdecydowanie będzie o wiele prościej chociażby utrzymać porządek w pokoju dziecięcym.
Sofa kolonialna

Źródło: http://royaldecor.pl/

Strefa sypialna
Urządzając strefę sypialną, powinieneś wziąć pod uwagę preferencje swojego dziecka – na przykład bez wątpienia musisz pozwolić mu wybrać twardość materaca do łóżka.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź hotele olsztyn nas, a zapewne przeczytasz ciekawe fakty.

Na dodatek musicie razem wybrać tekstylia – pościel dziecięca z bohaterem ukochanej bajki Twego dziecka z pewnością będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zatem zawsze warto w nią zainwestować – czytaj o pościeli dziecięcej. Jeżeli dziecko ma jakieś ukochane postaci czy motywy, wtedy możecie rozważyć zawieszenie na ścianie plakatów czy grafik z ich wizerunkami.

Meble do pokoju dziecięcego
Wybierając meble do pokoju dla dziecka, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, żeby były dostosowane do wieku Twojego dziecka i bezpieczne dla niego.

Dlatego przykładowo w przypadku najmniejszych dzieci warto zdecydować się na meble zrobione z plastiku, które praktycznie gwarantują całkowite bezpieczeństwo. Jeśli masz nieco starsze dziecko, wówczas możesz już zrezygnować z kupna mebli plastikowych, ale zawsze musisz pomyśleć o właściwym zabezpieczaniu rogów mebli!