Na co należy zwrócić uwagę, kupując zabawki dla maluchów do piątego roku życia?

Powinniśmy mieć świadomość, że to, czym na regularnie bawią się nasze dzieci ma duże znaczenie. Po pierwsze kreatywne zabawki kształcą i rozwijają motorykę dziecka, zwłaszcza w wieku do 5 lat. Z kolei starsze dzieci także uczą się pośrednio przez zabawę, dlatego ma znaczenie,co kupujemy naszemu dziecku do zabawy. Warto również mieć na uwadze, że zabawki powinny być bezpieczne i wykonane z takich surowców, które nie zagrożą maluchowi, gdy na przykład weźmie je do buzi.

drewniane zabawki

Autor: Tim Fuller
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wiadomo w życiu małego człowieka jest doprawdy wiele okazji, które skłaniają nas do wręczenia prezentu w postaci zabawki. Zazwyczaj są to Dzień Dziecka, urodziny czy Boże Narodzenie. Nasi znajomi najczęściej obdarowują nasze dzieci właśnie zabawkami, aczkolwiek nie zawsze są to sensowne prezenty. Z drugiej strony nie należy się dziwić, że takie przypadki mają miejsce. Na dzień dzisiejszy wybór w sklepie jest tak duży, że spoglądając na półki z zabawkami, czujemy się lekko przytłoczeni. Niestety bezpiecznych i ciekawych zabawek często poszukuje się bezskutecznie.

Nieszablonowe zestawy dla dzieci możemy także wyszukać w internecie.http://maleskrzaty.pl/cennik/ żłobek warszawaW tym miejscu dobry przykład takiej oferty: zabawki z drewna. Wówczas wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło zabawki sklep, by szybko i wygodnie znaleźć bogatą ofertę często wyjątkowo efektownych i bardzo ładnych produktów (tutaj zdecydowanie polecamy ten sklep). Czym zasadniczo należy się kierować, wybierając zabawkę dla naszego brzdąca? Oczywiście jednym z ważniejszych wyznaczników musi być bezpieczeństwo. Z pewnością warto sprawdzić producenta. Niedrogie, plastikowe zabawki stanowczo odradzamy. Lepiej nie poskąpić pieniędzy, ale mieć pewność, że zakupiliśmy produkt wysokiej jakości, przystosowany do wieku dziecka.
drewniane zabawki

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwa zabawka dla dziecka musi być odporna na uszkodzenia i składać się z dużych elementów, których maluch nie połknie. Doskonale sprawdzają się proste zabawki drewniane dla dzieci. Do najczęściej kupowanych należą typowe klocki,a także małe zwierzątka. Nieskomplikowana konstrukcja klocków sprawia, że maluchy bardzo chętnie się nimi bawią, poza tym tego typu zabawki w skuteczny sposób rozwijają wyobraźnię dziecka. Zastosowanie naturalnego surowca w produkcji zapewnia tak ważne bezpieczeństwo.