Jaka czapeczka dla bobasa?

W garderobie bobasa nie może zabraknąć czapeczki. Wysoko ulokowana w hierarchii konfekcji, czapeczka dla niemowląt chroni dziecko przed stratą ciepła (aż 40% ciepła umyka przez głowę).

Jaka musi być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapeczka musi dobrze przylegać do główki maluszka a także mieć dodatkowe osłony na uszka (czapeczka-pilotka) bądź być osadzona głęboko. Istotne, by dokładnie osłaniała czoło niemowlęcia w trakcie przechadzek. Na co dzień najbardziej odpowiednie będą czapki z bawełny, bez zbędnych dekoracji, jakie mogłyby przeszkadzać maluchowi. Grubość czapeczki winna być uwarunkowana od pogody.
wzornictwo

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy ubierać? Do trzeciego miesiąca życia malca zaleca się odziewanie delikatnej, bawełnianej czapeczki po kąpieli. Na pewno nałóż dziecku czapkę przed wyjściem na spacerek w wietrzny albo chłodny dzień. Po dojściu do pomieszczenia trzeba ściągnąć czapeczkę, aby malec się nie zgrzał, co mogłoby grozić chorobą. Śmieszne czapki dla dzieci. Czapki dla dzieci nie muszą być banalne a także bezbarwne. Kiedy dziecko podrośnie i będzie chodzić już o własnych nóżkach możesz fundnąć mu humorystyczną czapkę, której dekoracje nie będą uwierać.

W prezentowanym tutaj artykule przeczytasz zajmujące treści, jednak sprawdź również, co znajdziesz w najnowszym linku (https://talentum.pl/kursy-maturalne-wos/). Bez ociągania po prostu go kliknij!

Taki dziecięcy gadżet można włożyć na spacer albo w odwiedziny do znajomych albo rodzicieli. Barwne, bajeczne okrycia głowy są zdecydowanie chętniej noszone przez maluchów – śliczna czapka zimowa dla niemowlaka.

Malutka truskaweczka, krasnolud lub pirat spowodują uśmiech na twarzy omijających was ludzi. Oprócz tego, to przydatny gadżet dla brzdąca w czasie karnawałowym. Dziś już wiemy iż wkładanie niemowlęciu czapki w domu nie jest konieczne.