Odciągi łańcuchowe czy pasy transportowe?

Podczas przenoszenia bardzo trudnych ładunków, które zawierają dużo metalowych i pozostałych, niezwykle trudnych części, konieczne będzie zastosowanie właściwych pomocy.

koszulka

Autor: Juliana Puerta Barco
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wykorzystania odciągów łańcuchowych lub specjalistycznych pasów do przewozu nie jesteśmy w stanie przenieść produktów nawet wtedy, jak dysponujemy rzeczywiście świetnej jakości podnośnikami i innym sprzętem.
Co decyduje o tym, który wybrać szczegół do przenoszenia towarów? Jak należy zastosować odciągi łańcuchowe a kiedy dobrze zadecydować się na pasy transportowe? Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma „wspomagaczami przenoszenia”?
certyfikaty

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Można z łatwością zauważyć, że odciągi łańcuchowe wykorzystujemy w całkowicie innych celach niż pasy transportowe (pas transportowy).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany temat, wejdź na odnośnik do www – informacje tu zawarte są niezwykle ciekawe.

Pasy będą wykonane z o wiele mniej wytrzymałego tworzywa niż łańcuchy służące do przenoszenia. Niezwykle istotne będzie to, czy przenoszony poprzez nas produkt posiada ostre krawędzie lub [glin pasywacja] też nie.

Jeśli tak – warto wykorzystać odciągi wykonane z łańcuchów różnej grubości, bowiem uniemożliwiają one przerwanie łańcucha podczas przewozu. Taki wypadek potrafi zostać niezwykle groźny dla wszelkich ludzi przebywających w otoczeniu, wobec czego warto właściwie dopasować części służące do przenoszenia.
Odciągi łańcuchowe będą polecane podczas przenoszenia także na przykład urządzenia wojskowego i innych, trudnych budowy. Co ciekawe, elementy, z jakich korzystamy podczas transportowania konkretnego tworzywa muszą wypełniać niezwykle restrykcyjne normy. Będzie to niezbędne nie tylko dla spełniania zasad bezpieczeństwa, ale również narzuconych odgórnie regulacji prawnych.
Pasy transportowe z kolei są wykorzystywane o dużo częściej.

Służą do przenoszenia lżejszych tworzyw, jednak mają pewną trwałość, uniemożliwiającą zerwanie podczas transportu. Na pewno pasy, które służą do przenoszenia towarów różnią się od odciągów łańcuchowych również kwotą z racji na produkt, z jakiego zostały zrobione.