Sposób na uporczywe szczekanie psa

Niejednokrotnie nadmierne szczekanie psa może okazać się udręką, a także powodem skarg sąsiadów. Zwierzaka jednak można właściwie nauczyć, iż nie jest to właściwe zachowanie, dlatego też należy pomyśleć o odpowiednich pomocniczych urządzeniach, a zarazem bezpiecznych dla każdego psa.

Jednym z przedmiotów pomagających w trenowaniu zachowana psa jest obroża przeciw szczekaniu, (obroża przeciw szczekaniu) którą zakupić można w sklepach zoologicznych, a także przez Internet. Jest ona regulowana, a także dostępna w różnych barwach oraz w miarę przystępnych cenach. Obroży jest niezwykle dużo – jedne z nich podczas ujadania emitują głos właściciela, a inne – mają wbudowany czujnik wibracji, uruchamiający się w trakcie wydawania głosu przez czworonoga. Są również obroże antyszczekowe, napełniane odpowiednim sprayem o zapachu lawendowym, który niemal od razu działa na zwierzaka. W zależności od rasy i wielkości psa, można również dobrać urządzenie zgodnie z preferencjami właściciela. Obroże są lekkie oraz nie wyrządzają psu żadnej krzywdy. Coraz większa liczba ludzi ma zaufanie do obroży przeciw ujadaniu, zarazem dobrze oduczając psa uporczywego ujadania.

obroża przeciw szczekaniu

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast pojawia się kwestia uciekania przez psa, bądź wchodzenie na teren ogródka i przekopywanie go, wówczas wspaniale swoją rolę spełni elektroniczny pastuch dla psa, (elektroniczny pastuch dla psa) składający się z nadajnika, antenowego drutu, a także obroży. Zestaw jest prosty w instalacji, a także niewiele waży.

W trakcie przekroczenia określonej granicy przez psa, do obroży jest wysyłany sygnał dźwiękowy, bądź korekcyjny impuls. Pastuch elektroniczny jest całkowicie bezpieczny, jak również bardzo skuteczny.