Agent ubezpieczeniowy – zarobki, opinie a także komentarze

By móc stać się agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są konieczne żadne studia. Wynika to z tego, iż nie ma konkretnych uczelni dla osób, jakie śnią o takim fachu.

Aby móc wyprzedawać polisy wystarczy odbyć gładko rozmowę kwalifikacyjną w dowolnej z agencji ubezpieczeń. Ważnym jest to, ażeby mieć ukończoną bodaj szkołę średnią bądź nawet studia – tego zwykle wymagają pracodawcy poszukujący agentów dla swej firmy. By móc wykonywać pracę w tymże fachu, należy przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez firmę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów a także postępowania z klientem. Aspirant na agenta winien prezentować się schludnie, szykownie, budzić ufność swoją postawą, a także mówić oraz wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. To klucz do sukcesu przedstawicieli ubezpieczeniowych.

szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Praca przedstawiciela ubezpieczeniowego polega w ogólności mówiąc na sprzedaży pakietów ubezpieczeń wybranej firmy zainteresowanym jednostkom.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytaj nasz kolejny tekst, w którym jest kompleksowa analiza. Odpowie ona na wszystkie Twoje wątpliwości.

W większości wypadków jadą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do mieszkania interesanta po czym tam prezentują mu swoją propozycję w jak najbardziej pomyślnym świetle – nie przegap Przedstawiciele są upoważnieni przez firmę ubezpieczeniową do zawierania umów ze swoimi klientami, jednak nie pobierają oni od nich żadnych pieniążków. W momencie parafowania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, natomiast resztę obowiązków przejmuje firma ubezpieczeniowa –

Najczęściej jako przedstawiciele pracują osoby młode, dyspozycyjne, często z prywatnym autem. Zdarza się, że jest to ich pierwsza albo jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zyskują oni wprawę w pracy z petentami. Wymagana jest również niekaralność, a częstokroć też założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .

Przedstawiciel zarabia najczęściej prowizyjnie, innymi słowy dostaje pewien odsetek od sumy ubezpieczenia, jaką co miesiąc wpłaca jego petent. Ażeby znaleźć taką pracę wpisz w przeglądarkę praca ubezpieczenia.