Szukasz baterii do łazienki bądź do kuchni? Kilka przydatnych porad będzie dla ciebie niezrównaną pomocą

Zakup armatury wcale nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy urządzają swoją łazienkę bądź kuchnię oraz do końca nie wiedzą, co mieć na uwadze, aby później cieszyć się praktycznymi, a jednocześnie ładnie wyglądającymi bateriami do umywalek. Co w związku z tym jest najważniejsze?

bateria umywalkowa

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesuje cię bateria umywalkowa, pierwsza istotna sprawa to właściwie wyprofilowana armatura. Nie da się zaprzeczyć, że wyszukane krany przykuwają uwagę, ale czy zastanawiałeś się nad tym, jak ciężko będzie je umyć? Na bateriach zbierają się naloty, więc trzeba regularnie je czyścić, a kwadratowe krawędzie bądź dziwne ustawienia mogą sprawiać, iż ich czyszczenie skrzynka na licznik gazowy będzie niezaprzeczalną męczarnią. Najlepiej sprawdzają się krągłe kształty. Kran ponadto powinien być ustawiony pod kątem, by woda (jonizatory wody) spływała do zlewu, a nie ściekała po nim, zostawiając brzydkie smugi. Kolejna decyzja powiązana jest z wyborem między bateriami jedno- a dwuuchwytowymi. Decydując się na drugie rozwiązanie musisz liczyć się z większym zużyciem wody. Ciężej jest ustawić pożądaną temperaturę, więc baterie jednouchwytowe są o wiele popularniejsze i bardziej funkcjonalne. Nie można też zapomnieć o właściwej długości kranu. Wiele osób wybiera krótsze krany, które może i dobrze wyglądają, ale są całkowicie niepraktyczne. Nie tylko nie będziemy mogli umyć rąk, ale również nalać wody do butelki. O ile w łazience jeszcze to nie będzie tak znaczącym kłopotem, to w kuchni musimy zamontować wysokie krany, jakie umożliwiają wykonać każdą czynność, łącznie z umyciem mięsa lub owoców, napełnieniem garnka albo opłukaniem szklanek. Baterie kuchenne mają być przede wszystkim praktyczne (zobacz: zlew do kuchni). Kupując baterie do łazienki należy jeszcze przemyśleć czy starczy nam zwykły prysznic, czy może bardziej ciekawi nas deszczownica.

zlew

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawione rady będą dla ciebie niewątpliwą pomocą, gdy pojedziesz do sklepu szukając asortymentu łazienkowego oraz kuchennego. Po kupnie armatury znalezienie pozostałych elementów wyposażenia będzie dla ciebie niezaprzeczalną przyjemnością. Dobierz ładne płytki, komfortową wannę bądź luksusową kabinę prysznicową oraz gustownie prezentujące się meble do kuchni, a także łazienki, a na pewno będziesz chętnie gotować, a potem zażywać kąpieli we wspaniale zaaranżowanym wnętrzu.