Dzisiaj powinno się zatroszczyć o swoje bezpieczeństwo obrazem

Gdy prowadzimy firmę, gdy posiadamy jakieś składy magazynowe doskonale rozumiemy potrzebę monitoringu przemysłowego. Wiadomo, że takie magazyny często są ulokowane na skrajach miast. Wiadomo, że istnieją firmy, które posiadają magazyny w środku miasta, ale nie wszystkich na takowe stać, a jak wiemy jest ich stosunkowo niewielka ilość. Dlatego sporo firm powinno decydować się na podmiejskie magazyny a tam trudno o bezpieczeństwo.

kamera do monitoringu

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi o to, że dochodzi tam do jakiś rozbojów, ale jak to się mówi okazja czyni złodzieja. Część firm stawia na firmy ochroniarskie i nie bierze pod uwagę monitoringu, jednak najrozsądniejszą opcję okażą się kamery przemysłowe. Pozwalają one na rejestrowanie tego, co będzie działo się na, zewnątrz, ale też tego, co dzieje się wewnątrz poszczególnych hal magazynowych. Dodatkowo osoba znajdująca się na miejscu widzi wszystko, to również my z domu mamy możliwość wszystko widzieć.

Obecnie nie ma z tym żadnego problemu. Nawet, jeśli nie zauważymy w nocy złodzieja, a zauważymy, że coś zaginęło, to dzięki kamerom przemysłowym będziemy mogli sprawdzi na nagraniach jak to się stało. Kamery tego rodzaju sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych jak też w ciężkich warunkach we wnętrzu budynku – odnośnik. Wytwórcy tego rodzaju kamer rozumieją, że muszą spełnić one konkretne normy, które dadzą możliwość na właściwy monitoring wybranych przez nas miejsc.

kamera

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com

Monitorowanie idealną opcją

Kiedy dochodzi do włamań, o którym usłyszymy z telewizji czy od sąsiada rozmyślamy o tym, co by było, gdyby to ktoś nasz sklep (zobacz więcej tutaj) okradł. Często dochodzimy do wniosku, że prawie nic nie dałoby się zdziałać. Brakuje nam po prostu odpowiedniego monitoringu. Żal nam wydawać pieniądze na kamery do monitoringu, a w kwestii bezpieczeństwa nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli chcemy, czuć się bezpiecznie czy to w kwestii działalności naszej firmy, czy nawet na własnej posesji, to naprawdę dobrze wziąć pod uwagę kupno, chociaż jednej kamery.

Źródło informacji – rejestratory cyfrowe

Dziś kwota do zapłaty za kamery nie jest wygórowana, a obraz jest naprawdę świetny. Dlatego dobrze to brać pod uwagę nim coś się stanie. Niech, choć raz zamiast walczyć z konsekwencjami postawimy na profilaktykę. Oczywiście większość osób, która miała problemy przez brak monitoringu decyduje się na zakup kamer, ale, po co narażać się na koszty z powodu braku odpowiedniego monitoringu? Lepiej zawczasu o tym pomyśleć.
Posted in Bez kategoriiTagged