Co zakupić na prezent z okazji pierwszych urodzin dziecka? Jakie upominki będą najlepsze?

Dostaliśmy zaproszenie na roczek, który organizuje nasza siostra dla swojego potomka. Wypadałoby wręczyć choć mały upominek maluchowi. Tylko jak zwykle nie mamy pomysłu co takiego moglibyśmy kupić. Co byłoby dobrym upominkiem dla tak małego dziecka? Co się sprawdzi? Sklepy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci niemal pękają w szwach od ilości artykułów znajdujących się na regałach. Niestety wcale nie jest to pomocne przy wybieraniu, kiedy sami nie mamy pojęcia czym właściwie zainteresuje się tak małe dziecko.

dziecko

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com

Z ubranek nie będzie zadowolone, natomiast na sporo zabawek jest wciąż za małe. Trzeba dobrze czytać oznaczenia na pudełkach i metkach, lecz nawet wtedy można być skołowani. Jeśli chcemy już faktycznie kupić coś praktycznego co mama malucha na pewno wykorzysta, pamiętajmy o jakimś drobiazgu, z którego będzie też zadowolone dziecko. Może to być na przykład zestaw kosmetyków dla małych dzieci i jakieś dwie fajne grzechotki dla niemowląt. Mogą być pod postacią przywieszki do łóżeczka albo do wózka. Można także kupić też coś edukacyjnego, co prawda nie wszystkie zabawki nadadzą się, lecz z pewnością znajdziemy jakieś interesujące gry (automaty do gry wynajem) dla niemowląt, zobacz na przykład: . Mogą one być połączeniem zabawki sensorycznej z nauką przeróżnych dźwięków, jakie wydają zwierzęta. Jeśli nawet maluch nie skorzysta z takiej rzeczy od razu, to na pewno za jakiś czas sięgnie po tą zabawkę. Dzieci często nie od razu interesują się każdą rzeczą, jaką dostają często dopiero po jakimś czasie gdy osiągną właściwy wiek zaczynają się bawić zabawkami, jakie wcześniej były dla nich zbyt skomplikowane. Z tego powodu nie ma co się martwić, bo w końcu taka gra będzie wykorzystana.

zabawka

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym rozwiązaniem może być karnet na zajęcia, jakie mamie i dziecku sprawią wielką radość. Tego rodzaju przykładem może być nauka pływania dla niemowląt. Warto przyzwyczajać dzieci do wody od najmłodszych lat. Pewnie sami będziemy mieli opory przed taką nauką, jednak pod okiem instruktora to całkiem inna sprawa. W wielu miejscowościach mamy dostępne zajęcia, na których dziecko najpierw przyzwyczaja się do wody, a później wykonuje się konkretne zadania w formie zabawy, jakie oprócz nauki poruszania się w wodzie również dobrze działają pozytywnie na rozwój dziecka.