Klocki dla dziecka

Wśród rozmaitych zabawek osiągalnych w handlu nadal wysoką lokalizację zajmują klocki klocki. Kochają się nimi zabawiać zarówno chłopcy budując rozmaite budynki czy też pojazdy jak i małe panienki które to zwykle budują z klocków domy dla swoich lalek.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przyznać, że oferta klocków dla dzieci jest w obecnych czasach bardzo szeroka. Zaczynając od klocków zwyczajnych, podobnych do tych jakimi my dawniej się bawiliśmy, to jest są to drewniane, kolorowe prostopadłościany i walce, przez klocuszki plastikowe których to odmian istnieją nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, i inne tego rodzaju zestawy kloców lego, przystosowane do etapu rozwoju dziecka.

Najmłodszym latoroślom tzn. w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dzieciaki łączyć ze sobą kształty zwierzaków, obiektów i ludzi, a także nazywać poszczególne kolory. Tymczasem dzieciom nieco większym, to znaczy powyżej 6 lat, dedykowane są powyżej wzmiankowane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające znane figury z bajek dla dzieci.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, szybko zobacz ponadto ten link! To świetna oferta (http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Dzieci mogą zatem po poskładaniu klocków bawić się nimi nadal, mogą bawić się w swych ulubionych bohaterów. Starszym już dzieciom, w wieku 12-16 lat poświęcone są z kolei skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Przy ich pomocy przyszli konstruktorzy konstruują rozmaite mechanizmy, poczynając od aut, przez helikoptery do dźwigów.

Jeśli zaintrygowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link lonsdale koszulki a dowiesz się o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Modele te mogą być nawet sterowane zdalnie. Uważam, że niewątpliwą zaletą zestawów klocków lego jest to, iż po stworzeniu danej budowy nasze dziecko w dalszym ciągu może się nią zabawiać. Mam w tym miejscu na myśli wzmiankowane wyżej zestawy Lego Super Bohaterowie, Przygoda, Zamek czy też Lego Technic.

Plusem z kolei najprostszych klocków plastikowych czy drewnianych jest to, iż nie ograniczają one fantazji użytkownika, można z nich złożyć prawie wszystko: samochody, płatowce, domeczki dla laleczek, mostki, płoty, pociąg, poligon dla miniaturowych żołnierzyków.

Podsumowując, we wczesnym dziecięctwie i wczesnej młodości zabawa klockami może pełnić nadzwyczaj znaczącą funkcję edukacyjną. W wypadku gdy zabawa klockami staje się pretekstem do umacniania więzi rodzinnych, spełnia ona także funkcje socjalizujące.