Postęp przemysłu i gospodarki prowokuje rozwój technik zabezpieczających, do nich zaliczają się przekaźniki termiczne

We wszystkich sporych fabrykach są używane silniki, które często działają ciągle. Taki sposób pracy prowokuje ich zbytnie rozgrzewanie się, co prowadzi do ich zniszczeń.

Blu-ray

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z możliwości ochrony silników są przekaźniki termiczne.
odwzorowanie - firma

Autor: Junta de Andalucía
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo kubatury i mocy silnika, wszystkie mogą się zniszczyć przez nadmierne użytkowanie. Jednym z znaczących czynników takiego położenia jest temperatura. Powoduje ona nieodwracalne lub wielce kosztowne uszkodzenia silnika.

Czyżby któryś komentarz z www Cię dotknął? Masz chęć na to zareagować? Namawiamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!

Najkorzystniejszym i bezdyskusyjnym rozwiązaniem takiego kłopotu są przekaźniki termiczne. Nadzorują one temperaturę uzwojenia silnika przez prąd płynący w kablach zasilających- niezawodne przekaźniki termiczne. Głównymi przyczynami uszkodzeń są ugrzęźnięcie silnika, utrata jednej fazy lub przeciążenie. Przed wszystkimi wymienionymi problemami ochraniają nas przekaźniki termiczne. Przekaźniki stosują właściwości bimetali, które odpowiadają na napięcie płynące i redukują poprzez to temperaturę. Dla pewnej granicznej wartości, ustawionej przez serwis, przekaźnik taki może zatrzymać działanie silnika. Jest to niezawodna taktyka jego ochrony.

Zaopatrzenie się w przekaźniki termiczne jest zdecydowanie bardziej rentowną inwestycją aniżeli ciągłe kupowanie silników, które przez niedostatek weryfikacji ulegają o wiele szybszemu zużywaniu się- Niezawodne wyłączniki krańcowe. Przekaźniki te są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, nie tylko wielkich firm produkcyjnych, ale także dla małego gospodarstwa.