Która folia dla twojego smartphona będzie dobra?

Mówi się, że tak naprawdę każda folia jest inna. Czy to prawda? Oto popularne rodzaje folii na telefon.
Takie akcesoria na komórkę, jak folia są w istocie niezbędne. Jeśli codziennie nosisz swój smartphone w kieszeni, jego ekran podatny jest na zniszczenia i rysy.

akcesoria na komórkę

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft
Żeby temu zapobiegać, wypadałoby zaopatrzyć się w tego typu akcesoria jak folia na telefon czy etui Nieprawdą jest, że folia może uszkodzić wyświetlacz, zmniejsza reakcje na dotykanie oraz niszczy wrażenia wizualne. W istocie folia jest w stanie ochronić twojego smartphona przed dużą ilością źle wyglądających zarysowań – to one niszczą jego wygląd.
Obecnie do kupienia są dwa typy folii – wersja tradycyjna z klejem akrylowym i z silikonu. Jeśli chodzi o folie mające klej akrylowy, to są one popularne od kilku lat i posiadają grono swoich zwolenników (opcje etui na ZTE Blade L5) . Takie akcesoria na komórkę jak zrobiona z akrylu folia powoli znikają z oferty.

Masz chęć pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy zatem do zaglądnięcia do kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Jeśli już znajdziemy tego typu folię, będzie ona w większym stopniu współczesna i dostosowana do dzisiejszych smartphonów.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments
Obecnie częściej spotykana jest folia na telefon, jaką czasami określa się bezklejową. W rzeczywistości to folia silikonowa – a to dokładnie silikon spełnia funkcję kleju. Folie pozbawione kleju to te, które nie mają go, jednakże mocno przylegają do wyświetlacza – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie pozytywy posiada folia na telefon? Jeżeli jest dobrze przyklejona (nie da się zobaczyć bąbelków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Chociaż jest doklejona do ekranu, to nie pomniejsza jego wrażliwości na dotykanie i nie wpływa na jego funkcjonalność. Jeżeli folia posiada już kilka lat i jest mocno zarysowana, trzeba tylko zmienić ją na nową. Folię można stosować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub chwilowe rozwiązanie – w obydwu rolach sprawdza się idealnie.

Słabym punktem jest fakt, że czasem folię ciężko nakleić, trzeba niezwykłej dokładności, cierpliwości oraz zwinnych palców.
Chociaż producenci smartphonów starają się, by ich urządzenia były bardziej wytrzymałe, to opłaca się kupić folię na ekran. Dzięki niej wyświetlacz naszego telefonu będzie zabezpieczony i nie porysuje się nawet podczas trudnych sytuacji.