Moda na skakanie: jak zakupić właściwą trampolinę domową, żeby dziecko bawiło się bezpiecznie?

Obecnie zaleca się dbanie o kondycję dzieci, a zabawy na trampolinie na przestrzeni ostatnich kilku sezonów zdobyły dużą popularność. Trampolina domowa jest świetną ofertą dla dzieci. Zabawy na niej pobudzają do pracy dużą grupę mięśni. Kwadrans na trampolinie pozwala pozbyć się około 250 kalorii i szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie w głównej mierze zwiększają kondycję ruchową oraz przynoszą przy tym mnóstwo zabawy.

Trampolina ogrodowa

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie wyboru trampoliny domowej trzeba zwrócić uwagę na zalecane maksymalne obciążenie. Wybierając o złych parametrach model wytrzymujący obciążenie na przykład do 100 kg można zaoszczędzić trochę pieniędzy (przykładowo: ).

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić, co podobny serwis udostępnił (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/turystyczne-i-sportowe) na taki wątek. To z pewnością też Cię zainteresuje.

Jednak na takiej trampolinie nie powinno skakać więcej jak dwoje dzieci. Przy wybieraniu trampoliny warto wiedzieć jak dużym obszarem ogrodu lub każdego innego miejsca się dysponuje. Trampolina domowa powinna mieć jak największą średnicę, ponieważ to zapewnia większe bezpieczeństwo w czasie zabawy. Jednak nie w każdej sytuacji dysponuje się dużym obszarem dlatego wielokrotnie kupowane są mniejsze modele. Kolejną ważną kwestią zakupu jest siatka do trampoliny. Chroni ona przed niebezpiecznymi wypadkami. Tylko trampoliny dla sportowców nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. W ofercie są dwa gatunki siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, która jest mocowana dookoła zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla dzieci zalecana jest siatka do trampoliny montowana w środku, dlatego, że oddziela skaczącego od stelaża. Tak więc, chroni małe dziecko nie tylko przed wypadnięciem ale chroni także przed drobnymi otarciami- .

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo zajmujące posty. Wystarczy wybrać adres tej podstrony. Jeżeli będziesz miał pewne wątpliwości, to z radością na nie odpowiemy.

Dzięki tej siatce noga nie wpadnie między sprężyny. Kupując trampolinę warto określić budżet, jaki zostanie przeznaczony na ten zakup. Odpowiednio do zasobu funduszy trzeba wybrać rozmiar i model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się w przedziale od 300 do 700 zł za domową trampolinę średniej wielkości.

Nie powinno się wybierać tanich modeli, dlatego, że nie mają wzmocnień, siatki lub drabinki. Ponadto są przystosowane na mniejsze dopuszczalne obciążenie. Zatem, będzie mogło na niej skakać tylko jedno dziecko. Pozostałe będą musiały patrzeć z boku, co zazwyczaj prowadzi do niepotrzebnych kłopotów i histerii wśród innym dzieci. Oczywiście w czasie kupowania trzeba wszystkie elementy dokładnie obejrzeć, zbadać czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio wytrzymałe oraz zapewniające stabilność.