Istna rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku kręcić sceny z powietrza!

Fotografia należy do dziedzin życia, które w przeciągu ostatniego wieku uległy największym zmianom. W zasadzie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze dwadzieścia lat temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia wykonywane były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni urlopu i ile wolnych kadrów pozostało? (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć)
Kiedy na rynku pojawiły się aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego nie może nas już zaskoczyć. W jednej chwili skończyły się problemy z ograniczoną ilością klatek, prześwietlonymi filmami, chybionymi ujęciami, długim oczekiwaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się również umieszczane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć nagrywać niepowtarzalne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych aparatów cyfrowych upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (koniecznie zobacz na ).
Wynalazkiem, który bezsprzecznie namieszał w świecie filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pośrednictwem kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Drony mogą być stosowane w celach wojskowych i cywilnych. Dziś w sprzedaży znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest na pewno dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za eksperta w produkcji tego rodzaju urządzeń.

Nie zwlekaj – jeśli zainteresował Cię ten post, to nakłaniamy Cię do wejścia do wpisu autora (http://www.c-l.pl/zywice-specjalne/), aby obejrzeć kolejne niezwykłe szczegóły.

Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.