Jak urządzić pokój gościnny, żeby pełnił te podstawowe funkcje? O jakich rzeczach warto wiedzieć?

Mały stołowy najczęściej jest przyczyną frustracji oraz niechęci. Tym bardziej, że spędzamy w tym pomieszczeniu naprawdę dużo czasu, to chcemy, żeby był zaaranżowany jak najlepiej. Gorzej jeżeli taki salon ma niewielkie rozmiary, przez co ciężko urządzić go w taki sposób, żeby pełnił te najważniejsze funkcje.

Aranżacja salonu, a już tym bardziej małych rozmiarów nie jest w związku z tym łatwa, natomiast jak już się dowiemy, jak czerpać zalety z niewielkiej przestrzeni, to z pewnością zrobimy miły oraz wygodny pokój gościnny. Co ważne, nawet bardzo duży salon zaprezentuje się nazbyt dobrze, gdy będzie w nim rządził nieład. Nazbyt dużo przedmiotów na małej przestrzeni powoduje, że optycznie się pomniejsza, dlatego jeśli nie zatroszczymy się o odpowiedni porządek nasz salon będzie sprawiał wrażenie miejsca ciasnego oraz przytłaczającego. W jaki sposób więc zachować porządek? Dobrym rozwiązaniem są ukryte zakamarki oraz półki.

salon ze stolikiem i stołem

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu dodatkowe miejsce można dajmy na to pozyskać, jeśli nabędziemy stoliki kawowe oraz stoły z półkami albo szufladkami. Takie miejsce także na pewno zyskamy jeżeli zdecydujemy się na inny typ umeblowania, przykładowo stolik szafka rtv. Zobacz więcej na: się więcej – przykładowy produkt – na: więcej: Świetnym rozwiązaniem są tak zwane pseudo-wnęki. Szafy przesuwne albo system do przechowywania to również niezbyt drogi sposób, aby powiększyć praktyczność każdego salonu. Jednocześnie należy wiedzieć, że rozwiązania takie całkiem szybko mogą zmniejszyć i tak niezbyt dużą przestrzeń, sprawiając, iż wszelkie próby będą zbyteczne. Najlepiej od razu zaakceptować to, że w niewielkim salonie nie da się wszystkie zmieścić. Nim zaczniemy więc myśleć nad jego całkowitą przemianą lepiej zrobić porządek ze swoimi rzeczami, czyli pozbądźmy się zbytecznych przedmiotów, jakie do niczego się nie przydają.

Kiedy przeczytasz już poniższy artykuł, to oprócz tego zobacz też co zawiera porządna treść (https://www.meblemagnat.pl/koldra-dormi-4pr-160-200), ponieważ opisuje ona tak samo interesujące sprawy.

W małym salonie na pewno nie zmieści się sofa, dwa fotele, stolik oraz dodatkowe elementy, jak stolik do kawy i komódka. Co ważne, meble jakie tam wstawiamy z pewnością staną się miejscem na przeróżne szpargały. Kiedy usuniemy z salonu zbędne meble rozwiążemy jednocześnie dwa problemy. Z jednej strony powiększymy dostępną przestrzeń, z drugiej pozbędziemy się zbędnych rupieci, które tylko zagracają miejsce.