Jak wybierać dywaniki do pojazdu? Na co obowiązkowo zwrócić uwagę?

Wybór całkiem nowych dywaników do auta nie jest rzeczą tak prostą, jak może wydawać się na samym początku. Oczywistym jest, iż inne dywaniki wybierzemy na lato, odmienne zaś zimą.
Latem do naszego samochodu wnosimy wyłącznie troszkę piasku, gorzej jest zimą, ponieważ w takiej okoliczności nie możemy się wręcz uwolnić od śniegu i błota.

Autokar

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc welurowe są pasujące do lata, więc na zimę najbardziej korzystnie zdecydować się na dywaniki gumowe.

Taki odsyłacz do źródła (https://sigma-chelm.pl/) pokaże Ci więcej informacji na ten wątek, który tak niesamowicie Cię zainteresował i zwyczajnie wciągnął.

Gumowe modele są z pewnością łatwiejsze w utrzymaniu, gdyż prościej z nich wymyć błoto pośniegowe a także pozostałe zanieczyszczenia, jednakże w trakcie podróży błoto będzie zalegać w gumowym korycie.

dywaniki gumowe

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dywanik tego typu ma około 3-centymetrowy rant, zapobiega on wylaniu się wody na tapicerkę w naszym pojeździe, nie zadziwia więc, że wielu właścicieli pojazdów je wybiera. Szczególnie jak dywaniki maty bagażnikowe gumowe Mercedes jest autem, w jakim często się je wykorzystuje. W niektórych samochodach pod dywanikami znajdziemy niezbędne elementy elektroniczne. Musimy o tym pamiętać i z tego powodu nie dopuszczać do zbytnio wysokiego poziomu wilgoci w takich okolicach. Jeśli przygotowujemy samochód do zimy, to zdecydowanie kierujmy się względami praktycznymi.
Jak często będziemy wychodzić z pojazdu, to dywaniki gumowe do auta są rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem. Jak jednakowoż zależy nam bardziej na estetyce wewnątrz auta, to ciekawsze będą jednak dywaniki welurowe.

Najlepiej mieć dwa typy, jedne gumowe, następne welurowe, będziemy je mogli dopasowywać zależnie od pory roku. To rozwiązanie wydaje się najbardziej udane. Więcej na