Ozdabiamy pokój bobasa

Kiedy na świat przychodzi pierwsze maleństwo, nic już nie jest takie, jak niegdyś – nasze cztery kąty również. Potrzeby nowego domownika zmuszają do reorganizacji domu i zmiany poglądów w temacie aranżacji oraz wystroju wnętrz. Obojętnie ile metrów kwadratowych zajmuje królestwo nowego członka ekipy, trzeba dokładnie obmyślić strategię wyposażenia i urządzenia powierzchni dla potomka.

prezenty dla niemowląt

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com

Tak przy wyborze ekwipunków jak także stylistyki musimy pamiętać o tym, iż w dziecięcym wnętrza powinien czuć się miło i bezpiecznie dzidziuś, maluch i przedszkolak, a może nawet i uczeń.

Czy zajmują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to patrz szczegóły (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Fineyork-Puppy/) i znajdź więcej informacji na omawiany temat – zapewne będą niezwykle wciągające.

Jeśli idzie o dekoracje do pokoju dziecięcego również musimy wziąć to pod uwagę. Ustawienie odpowiedniej perspektywy czasowej przyzwoli na taki dobór pojedynczych fragmentów ekwipunku, żeby razem z rozwojem potomka wystrój jego pokoju mógł ewoluować. Można to uzyskać niewielkim nakładem sił jak też środków. Co prawda badania dowiodły, że małe dzieci postrzegają jedynie wyraziste barwy podstawowe, jednak nie oznacza to, że pokój bobasa powinien być tandetny i wrzaskliwy. Pokój dzidziusia powinien być pogodny i zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Warunki owe spełnia pomieszczenie pełne ładu. Takie założenia uskutecznić możemy stosując np. wyraźny klucz kolorystyczny, opierający się na jednym kolorze wiodącym, co najwyżej dwóch towarzyszących oraz niezbyt agresywnych deseniach. Możemy także wykorzystać opcje jakie dają właściwie dopasowane akcenty – firanki, narzuta na łóżko, zabawki dla małych dzieci i niemowląt itp. Przy tym wszystko stworzone tak, by dało się bez trudu odkurzać, prać, modernizować – jednym słowem: utrzymywać w porządku.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Trzymanie ubranek małego mieszkańca na półkach w „dorosłej” szafie jest wykonalne, pod warunkiem, iż ma się dużo dobrej woli oraz systematycznie sprząta treść półek. Cała ta dziecięca drobnica ma przedziwne tendencje do trwania w stanie bałaganu, z tej przyczyny warto podzielić duże wnętrze szafy na niewielkie komory wieszając w niej odzieżowe półeczki, kieszenie czy woreczki na wewnętrznej stronie drzwiczek. O wiele wygodniejszym sprzętem będzie komoda – im więcej szuflad tym lepiej. Skład ubranek musi znajdować się w pobliżu punktu do przewijania.Część wyposażenia może stanowić najlepsze prezenty dla niemowlaka. Najlepiej babciom, wujkom podpowiedzieć czego nam jeszcze brak.