Bez czego nawet najpiękniejszy serwis jest niekompletny?

Pod koniec średniowiecza otoczenie królów oraz rycerstwo orientowali się, jak wielkie wrażenie wywołuje droga zastawa stołowa.

kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl
Dzisiaj ów obyczaj chwalenia się prywatną zastawą minął, jednakowoż komplety naczyń obiadowych są niejednokrotnie droższe niźli ekskluzywne zaprosić gości, musimy zmuszeni kupić odpowiedni zestaw naczyń. Ale to nam nie starczy, żeby dostojnie ugościć zaproszone osoby. Ważne jest żeby dania serwować na równie pięknych tacach, półmiskach i kompotierkach. Jednakowoż nawet jeśli posiadamy wszystkie powyższe, to nie mamy jeszcze paru detali, bez których proszony obiad nie ma prawa się odbyć. Jeśli jeszcze nie domyśliliście się co to może być, nie niepokójcie się, z tego powodu iż większość osób nie pamięta o dodatkach do zastawy. Wielokroć zastawy złożone są jedynie z kompletów talerzy i misek, jednej wazy, sosjerki oraz półmiska. Resztę musimy jesteśmy skompletować samodzielnie. Najtrudniej dopasować zestawy do (stara strona) przypraw kuchennych. Dlaczego? Gdyż rzadko kiedy możemy je dokupić w jednakowym kolorze. A wszakże nie położymy przypraw w torebkach opakowaniach lub peleciarka do paszy na talerzu.

Kuchenne dodatki inspirowana kawą w home&you

Autor: home&you
Źródło: home&you

Co mógłby pomyśleć nasz gość o nas? Najładniejsze naszym zdaniem zestawy robione są z drewna, co więcej zazwyczaj pasują do nawet najbardziej dystyngowanych serwisów godnych szlachciców. Białymi krukami są zaś ekskluzywne maselniczki (dalej do Deco Salon). Może się wydawać to zabawne, na co komu potrzebna ekskluzywna maselniczka, lecz w polskiej kulturze jada się od czasu do czasu świąteczne, wytworne śniadania i akurat wtedy, potrzebujemy maselniczki.

Nie zapominajmy o detalach, troszczmy się o to, aby na zastawionym stole nie brakowało dopasowanego zestawu z przyprawami i maselniczki czy sosjerki. Takowe detale informują, iż dbamy o naszych gości.