Minusy i plusy cięcia laserem

Jednym z najpopularniejszych materiałów, które doskonale nadają się do takiego, by obrabiać je poprzez cięcie laserem będzie stal kwasoodporna. Ten produkt doskonale można formować właśnie za pomocą lasera. Dzięki czemu wykrawanie ciężkich kształtów w stali będzie niezwykle łatwe.
Czemu warto skorzystać z takiej możliwości obróbki materiałów? Jakie będą minusy i zalety tego rozwiązania? Lub cięcie laserem jest właściwe do wszystkich zastosowań danego materiału? Niczym wiemy, w ostatnich latach przycinanie rozmaitych materiałów za pomocą lasera stało się niezwykle popularne.

części

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to szybka procedurą na wytworzenie oczekiwanego kształtu. Należy stwierdzić, że funkcjonowanie lasera jest niewątpliwie jedną z szczególnie precyzyjnych sposobów. Będzie też niewątpliwie bardzo krótkotrwałe, a działający laser prędko może pozwolić nam na uzyskanie oczekiwanego kształtu. Nic więc dziwnego, iż cięcie laserem jest wykorzystywane nie tylko przy tworzeniu prostych kształtów, ale także, jak produktem końcowym ma zostać bardzo skomplikowana forma.

Na pewno jest to także jedna z form bardziej wygodnej obróbki tworzyw. W przypadku częstego wykonywania tych samych kształtów cięcie stali za pomocą specjalnego lasera z powodzeniem można zautomatyzować. Jest to zdecydowanie jedna z głównych plusów tej opcji, jaką sprawia, iż można na przykład zmniejszyć liczba pracowników na zmianie.
samochody

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż obsługa lasera będzie dość skomplikowana i trzeba mieć specjalne zdolności, aby się tego podjąć, to jednakże trzeba przyznać, że wad takiego wyjścia jest rzeczywiście niewiele. Do jednych z podstawowych niedogodności, jakie ma przycinanie za pomocą lasera rozmaitych części jest to, iż formowany produkt musi być o właściwej wielkości.

Oczywiście, można ustawić odpowiednio laser tak, aby wycinać podkładki nierdzewne czy inne, małych rozmiarów elementy, ale będzie to jednakże dosyć skomplikowane przedsięwzięcie zwłaszcza dla niedoświadczonego pracownika. Toteż też przycinanie za pomocą lasera ma też pewne ograniczenia.