Czy wypożyczyć samochód czy jechać autobusem?

Czy wyjeżdżając na wycieczkę dobrze zastanowić się nad wynajęciem samochodu? Czy dzięki temu wyjazd ze znajomymi wynajętym pojazdem może okazać się tańsza od zakupu biletów na pociąg czy autobusowych? Na pewno masa wypożyczalni występuje przeważnie w pobliżu lotniska. Finalnie daje to wiele opcji – na przykład można zorganizować zwiedzanie okolicy. Jednak jakie są plusy i minusy wypożyczenia samochodu?

Wynajęte auto

Źródło: www.destination360.com
Wolność na wycieczcewynajem ma kilka plusów. Nie jest się wcale uzależnionym od pory jazdy publicznych środków transportu. Jeśli wolimy wygodę i liczymy pieniądze, wynajęcie samochodu może stać się najlepszym wyjściem. Sami organizujemy sobie dzień i od nas zależy, co warto zobaczyć!

KosztyJeśli zrobiliśmy prawo jazdy, a nie mamy własnego samochodu, warto to wykorzystać. Można płacić dzienną stawkę za wynajęcie samochodu, bądź też dwutygodniową, w tym wypadku na pewno otrzymamy rabat. Pozwala to nam zaplanowanie z góry kosztów naszej eskapady. Rzecz jasna poza kosztem wynajęcia samochodu musimy dodać do tego koszt tankowania.

Więcej wskazówek:

Wyjazd do innego krajuOpcję wypożyczenia samochodu docenimy szczególnie, kiedy pojedziemy do dalekiego kraju. W takim przypadki nie będziemy uzależnieni od autobusów i kolei i możemy sami zdecydować, które części zwiedzić. Nie ma nic mniej trafionego niż zorganizowana wycieczka na której można tylko podążać za wcześniej ułożonym planem wyprawy. Przy wynajęciu samochodu jesteśmy wolni i zależni jedynie od naszej wyobraźni.

Niektóre aglomeracje posiadają mocno zbudowaną „phrase” (zobacz pozycjonowanie long tail) komunikacji, jak np. Londyn czy Madryt. Sam wjazd do tych miast jest bardzo niełatwy – nie jest on tani i poza tym są problemy ze znalezieniem wolnego miejsca. W tym przypadku skorzystanie z autobusu będzie rozsądniejszym wyjściem. Mimo to gdy chcemy pozwiedzać okoliczne miejscowości jak np. Oxford, to już tu dobrze mieć auto.

Zobacz dodatkowe informacje:

Warto czy nie?Wynajem samochodu to z jednej strony wydatek. Są pewne niedogodności z tym związane – jak choćby problem z pozostawieniem auta, czy wykupienie ubezpieczenia i tankowanie. Gdy jedziemy całą rodziną, znacznie wygodniej jest wynająć auto. Szczególnie sprawdza się to za granicą. Po co być zależnym od niepogody, czy autobusów, jeśli wystarczy po prostu wynająć samochód, zaopatrzyć się w porządną nawigację gps i rozkoszować się podróżą.