Ekologia w domu i firmie, czyli pare słów o zaoszczędzeniu pieniędzy na rachunkach.

Mimo dużej polepszenia warunków egzystencji, wysokie kwoty, jakie przychodzi zapłacić wszystkim obywatelom, sprawiają, iż człowiek zastanawia się jak zaoszczędzić chociaż troszeczkę na koniec miesiąca. Stąd powstają znakomite, innowacyjne projekty i ostatecznie produkty.

ekologiczne szamba

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
W tym artykule przyjrzymy się dwóm przyrządom codziennego użytku, aby ukazać je szerszej publiczności. Czy ktokolwiek nie próbował przyoszczędzić na grzaniu wody? Ludzie żyjące w cieplejszych krajach, w jakich praktycznie nie ma zimy nie mają podobnych doświadczeń. Dla wielu osób zima jest zmorą i dla zdrowia i portfela. Najwyższe rachunki otrzymujemy oczywiście za gaz. Czy możemy w jakikolwiek sposób zmniejszyć wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Przykro nam lecz nie jest to rozwiązanie dla ludzi mieszkających w blokach. Zaś ci, którzy mają domy, niewątpliwie w czasie lata grzali wodę wystawiając ją na całą długość dnia na działanie promieni słonecznych. W porównywalny sposób działa wcześniej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią ogniwa fotowoltaiczne, jakie przemieniają energię słoneczną w energię potrzebną do zagrzania wody. Cysterna połączona jest z ogniwami przewodami elektrycznymi, jakie połączone są z pilotem wmontowanym w ścianie. Użycie takiego urządzenia pozwala na redukcję rachunków za ogrzewanie wody w lecie nawet do zera, zaś w zimie z powodu na zmniejszone nasłonecznienie jedynie o 40 procent, co i tak uznajemy za znakomity wynik. Następnym i ostatnim urządzeniem są szamba ekologiczne. Istnieje wiele ich typów, od w pełni zautomatyzowanych kończąc na zwykłych, polegających na ludzkim wyczuciu. Reguła działania jest banalny, lecz od początku. Najpierw potrzebujemy mieć wystarczającą ilość miejsca, gdyż zbiornik jest faktycznie ogromny. Szamba (http://www.ajpszamba.pl/) ekologiczne łączymy identycznie jak te tradycyjne do głównej rury kanalizacyjnej, która odprowadza zanieczyszczenia z domu. Wyłączna różnica pomiędzy nimi wydarza się we wnętrzu plastikowego zbiornika, w którym znajdują się konkretne szczepy bakterii. Żywią się one zabrudzenia z wody, jaka kolejno odfiltrowywana jest do gleby. Chociaż woda ta nie nadaje się do spożywania, ale jest na tyle klarowna, że moglibyśmy się w niej myć, ponieważ składem jest podobna do deszczówki – czytaj dalej.

Oszczędzanie gotówki teraz jest wymogiem do godnej egzystencji, dlatego opłaca się wydać na początek odrobinę więcej, aby płacić później mniej. Podgrzewacz do wody skonstruowany z baterii słonecznych, lub szamba przydomowa oczyszczalnia ścieków koszt są naprawdę produktami godnymi uwagi – .