Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby zadeklarować PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w naszym kraju to okres, kiedy większość ludzi musi powoli zacząć sporządzanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda osoba, która w poprzednim roku generowała jakiekolwiek dochody, musi z nich się zadeklarować w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebujemy uzupełnić właściwy druk, który wybieramy w zależności od tego, jakiego typu było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wybiera formularz numer 37, przeznaczony dla ludzi zatrudnionych na umowę o prace, a także emerytów. Oto pare metod na szybkie uporanie się z tym obowiązkiem.

Jeżeli posiadamy najzwyklejszy komputer, a także umiejętność jego używania, możemy zaaplikować sobie na nim program PIT 2016. Tego typu aplikację można pobrać bezpłatnie w sieci online, albo odszukać na płycie, będącej gratisem do specjalnego wydania gazety podatkowej- Po instalacji, powinniśmy założyć sobie konto, w którym zawrzemy wszelkie swoje dane. Po czym, musimy wybrać odpowiedni rodzaj formularza, który chcemy wypełnić. Zazwyczaj będzie to taki z numerem 37. Następnie będzie trzeba wprowadzić wszystkie potrzebne tam dane, które skopiujemy z dokumentu który dostaliśmy od naszego pracodawcy. Jeśli program pit 2016 nie narzuci nam tego z góry, możemy także samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz 1 % podatku.

Czy potrzebujesz kolejnej porcji pokrewnych wiadomości przedstawianych w podobnie przystępny sposób? Nic trudnego – kliknij tutaj – zalecamy tę stronę (https://super-edu.pl/korepetycje/biologia/lodz).

Potem musimy już jedynie zweryfikować poprawność umieszczonych danych i wydrukować dokument.

Obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat w naszym kraju istnieje także możliwość żeby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także posiadać odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, inną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim czasie dokładnej kwoty naszego przychodu, rozliczanego w roku poprzednim. Aby zadeklarować PIT online, pierw trzeba pobrać oraz zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć swoje konto, po czym postępować identycznie, jak w przypadku używania programu z akapitu pierwszego. Więcej informacji znajdziesz na stronie . Tutaj jednak nic nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem wysyłamy drogą elektroniczną.

Każda osoba, zatrudniona i mająca zarobki, powinna pamiętać, żeby do końca kwietnia każdego roku, rozliczyć swój podatek. Można zrobić to używając specjalnego programu, po czym wydrukować i przesłać pocztą. Dodatkowo możemy także wypełnić PIT online, używając własnego podpisu elektronicznego.