Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, w jaki sposób można pozyskać środki na finansowanie swoich pomysłów.

Hasło start-up od pewnego czasu bardzo często się pojawia w biznesowym świecie. Generalnie pojęciem tym określa się nowo powstające firmy, przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, które się budowało czasami przez długie lata, branża internetowa funkcjonuje dużo szybciej. Jeśli produkt będzie dobry, to w ciągu kilku miesięcy może się stać światowych hitem, dając możliwość zarobienia przy okazji miliony dolarów, zresztą największe obecnie firmy z tej branży właśnie w taki sposób zaczynały. Lecz dla wielu młodych firm, które mają jakiś pomysł i potrafiących przekuć go w gotowy projekt problemem nie do pokonania okazać się może finansowanie. Jeżeli wszystko odbywa się w fazie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze dają sobie jakoś radę, jednak do wprowadzenia produktu do sprzedaży i wypromowania go czasami będą potrzebne pieniądze, których zwyczajnie brakuje. I albo taki pomysł zwyczajnie upada i wędruje do kosza, albo firmie uda się zdobyć odpowiednie finansowanie i ruszy do przodu.

firma - perspektywa

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych sposobów na startup finansowanie (zobacz leasing wrocław) jest wyszukanie inwestora, jaki w zamian za określony udział da gotówkę potrzebną do realizacji planów biznesowych – dowiedz się więcej: Ostatnio bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, które inwestują pieniądze w nowo otwierane, obiecujące przedsięwzięcia.odnośnik do serwisu pit wypełniony pit wypełnionyOczywiście nie robią tego charytatywnie i za darmo, ale z nadzieją na zyski. Jeżeli firma, w którą zainwestowali się rozwinie, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym rzeczywiście sporo. Rzecz jasna w każdym przypadku będzie też niebezpieczeństwo tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, ale tego typu ryzyko inwestycyjne każdy z aniołów ma na uwadze.

Na podobnej zasadzie działają startup venture capital, które są zwyczajnie funduszami które inwestują w młode, obiecujące firmy Następnym sposobem na pozyskanie środków są też różne konkursy, których aktualnie jest naprawdę sporo.