Pianka poliuretanowa – nowy trend w izolacji dachów.

Izolacja dachu to niezwykle ważny, lecz nieraz nie uwzględniany element przy budowie lub podczas renowacji domu. Właściciele nieruchomości często skupiają się na skończeniu budowy w jak najszybszym czasie i jak najmniejszym kosztem. Fachowcy jednak są zdania, że niedocieplenie poddasza może przynieść straty cieplne nieruchomości dochodzące nawet do 25%. Działają tutaj przede wszystkim zasady fizyki. Gorące powietrze ulatuje ku górnym częściom domu i musi pozostawać tam jak najdłużej, izolacja dachu zaś odgrywa w tym istotną rolę.

budowa domu

Autor: Prince Roy
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualne trendy ponaglają inwestorów do szukania środków dających wyraźne oszczędności w późniejszej, długoletniej eksploatacji nieruchomości. Łączy się to nie tylko z obowiązkiem ocieplenia ścian zewnętrznych, ale i wprowadzeniem pomocniczego docieplenia w miejscach między stropem a pokryciem. Najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest obecnie wełna mineralna, która ma niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest relatywnie łatwa w kładzeniu i niepalna. Przy adaptacji poddasza niezłym rozwiązaniem jest również polistyren ekspandowany, popularnie zwany styrodurem, czyli styropianem o lepszych właściwościach docieplających. Jednak najświeższe trendy jednoznacznie wskazują, że przyszłość w ocieplaniu poszyć dachowych należy do pianek poliuretanowych. Pianki w zastosowaniach docieplających znane są już od wielu lat na zachodzie Europy i Ameryce. Do ich wielu zalet można zaliczyć doskonałe właściwości izolacyjne, nieduży ciężar własny, wysoką wytrzymałość i szybkość montażu – piankę można położyć na średniej wielkości połaci w kilka godzin.

Na tej stronie znajdują się atrakcyjne informacje, jednak sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/systemy-klimatyzacji), ponieważ one również zapewne Cię zaintrygują.

Natrysk pianki odbywa się przy udziale ekipy budowlanej dysponującej profesjonalnym sprzętem i trwa relatywnie niewiele czasu, ponieważ pianka sama przykleja się do powierzchni podczas natrysku i w kilka sekund wypełnia wolne szczeliny wokół niej. Ta cecha zapewnia deweloperowi dużo większą skuteczność izolacji dachowej niż w wypadku zastosowania wełny czy styropianu. W zależności od cech danego typu pianki, położona warstwa powinna mieć od 15 cm do ok. 25 cm.

Podobają Ci się treści umieszczone w tym wpisie? Zatem czytaj wpis (https://www.gastrocentrum.pl/), który jest na kolejnej witrynie. Tam wyczytasz więcej szczegółów.

Jest to niemal o połowę mniej niż rekomendowana grubość wełny mineralnej przy zastosowaniu podobnych parametrów docieplenia.