Mężczyzna prezentujący się perfekcyjnie, czyli jakie akcesoria do golenia trzeba mieć

Jednym z najbardziej znaczących zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn jest golenie. Każdy mężczyzna, który chce prezentować się elegancko powinien robić to codziennie. Do usuwania zarostu panowie mają na chwilę obecną wiele przeróżnych akcesoriów i kosmetyków. Za ich sprawą golenie może okazać naprawdę przyjemne. W sklepach panowie znajdą obecnie naprawdę szeroki wybór kosmetyków, które ułatwiają golenie.

maszynka do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com
Do kupienia są dzisiaj: żele, pianki do golenia, najróżniejsze kremy. Pianki do golenia są o tyle komfortowe, że nie wymagają użycia pędzla (przetestuj pianki do golenia).

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł to oznacza, że wątek Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik do strony sklep rehabilitacyjny siedlce, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Do golenia nie wystarczą tylko kosmetyki, wymagane są również inne akcesoria: maszynki, elektryczne golarki lub brzytwy. Producentów maszynek do golenia jest mnóstwo, mężczyźni, którzy doceniają styl oraz elegancję na pewno docenią maszynki Muhle Razor. Pochodząca z Niemiec marka Muhle Razor proponuje luksusowe maszynki do golenia , które mają wymienne ostrza (zobacz Muhle Razor).

Do tego wśród produktów sprzedawanych pod marką Muhle mężczyźni znajdą luksusowe zestawy do golenia , które składają się z z maszynki do golenia, miseczki oraz pędzla, eleganckie chromowane miseczki do golenia, pędzle wyprodukowane z włosia borsuka, żyletki zrobione z niepokrywającej się rdzą stali. Do tego w ofercie mężczyźni wypatrzeć mogą ałun kryształowy. Ałun to ceniony od bardzo dawna środek na tamowanie krwawienia. Wszystkie akcesoria marki Muhle są bardzo eleganckie, zadowolą najbardziej wymagającego pana. Te doskonałej jakości akcesoria nie kosztują mało. To, czym i jak często będzie golić się mężczyzna zależy w wielkim stopniu od rodzaju zarostu.

Do usuwania miękkiego zarostu nie jest niezbędna kosztująca majątek maszynka, jeśli jednak zarost jest gruby czy niezwykle twardy do usunięcia go potrzebna jest naprawdę doskonałej jakości maszynka i równie doskonałej jakości krem lub pianka do golenia. Może zdarzyć się tak, że po goleniu twarz jest delikatnie zaczerwieniona. Wówczas pojawia się konieczność zastosowania kosmetyków po goleniu. Idealne są balsamy oraz kremy. Wielu panów sięga także po dobrą wodę po goleniu. Do pielęgnacji skóry , którą golenie podrażniło doskonale nadają się kosmetyki, w których zawarty jest wyciąg z nagietka, pantenol lub allantoina. Mężczyźni z miękkim zarostem nie muszą golić się każdego dnia.