Do których autoserwisów kierowcy ciężarówek mają największe zaufanie, a które przedsiębiorstwa omijają szerokim łukiem

Samochody ciężarowe, tak samo jak i osobówki, wymagają regularnych przeglądów, a czasami i niespodziewanych napraw. Ponieważ ciężarówki są bez przerwy eksploatowane, czego raczej nie można powiedzieć o fiatach będących w posiadaniu tzw. niedzielnych kierowców, to równocześnie muszą być częściej serwisowane. Choć bezpieczeństwo innych użytkowników dróg jest uzależnione również od stanu technicznego samochodu, to jednak nie wszyscy współwłaściciele wozów o tym pamiętają.

ciężarówka

Autor: Ingy The Wingy
Źródło: http://www.flickr.com
Warto w tym miejscu wspomnieć, że największą odpowiedzialność ponoszą kierowcy, zatem to oni właściwie powinni decydować o wyborze autoserwisu, gdzie będzie naprawiany dostawczak albo tir. Zdaje się, że najważniejszym kryterium jest niski koszt naprawy auta ciężarowego. I tak naprawdę jeśli dany autoserwis proponuje potencjalnym konsumentom wymianę płynu hamulcowego albo rozrządu w promocyjnej cenie, to oczywiście może jednocześnie liczyć na dodatkowe zlecenia.

Tymczasem jeżeli jakość zrealizowanej usługi jest kiepska, to kierowcy za kilka miesięcy skorzystają z uslug konkurentów. Przy tym liczy się krótki czas realizacji określonego zlecenia – przecież naprawa samochodów ciężarowych nie powinna się przedłużać, bowiem zarządcy firm przewozowych ponieśliby wówczas duże straty – . Nie bez żadnego znaczenia są również mniej standardowe usługi, na przykład kompleksowa pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych. Kosmiczne ceny na pewno mogą zniechęcić nawet tych bogatych klientów, lecz rejestr innych, by tak to ująć, grzechów jest o wiele dłuższy. Bodajże nic tak nie drażni kierowców i właścicieli rodzinnych firm transportowych, jak niedotrzymywanie określonych terminów.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (http://osauto.pl/regeneracja-wtryskiwaczy) do następnych naszych postów, które będą o bliskiej tematyce.

Wystarczy dwudziestoczterogodzinne opóźnienie w realizacji zlecenia, by stracić stałego klienta. Następną niedogodnością zapewne jest mało profesjonalna obsługa – jeżeli telefon odbiera niekompetentna osoba, to jednocześnie dla dzwoniącego jest to sygnał, że i usługa będzie wykonana w sposób niefachowy. A naprawa samochodów ciężarowych musi być przeprowadzona przez pracowników, którzy nie tylko mają wymagane wykształcenie, lecz także przynajmniej roczne albo nawet kilkuletnie doświadczenie, bo od starannej naprawy jest uzależnione bezpieczeństwo oraz życie pozostałych użytkowników dróg.