Powrót ucznia w mury szkoły po letnim odpoczynku

Szkolny rok zbliża się wielkimi krokami. To już „ostatni dzwonek”, żeby zgromadzić przybory a także sprzęt konieczny dziecku w szkole. Zeszyty, podręczniki i dobrze wyekwipowany piórnik są najistotniejsze, jednak warto też pomyśleć o zakupie sprzętu elektronicznego dla potomka.

Jaki tornister zakupić uczniowi podstawówki? W młodszym wieku szkolnym kościec maluchów ciągle się kształtuje oraz jest podatny na deformacje. Ciężki plecak, którego zawartość nierównomiernie obciąża kark oraz plecy dziecka, może sprawiać, iż wykształci się u niego wada figury, pojawią się boleści głowy. Dobrze więc zainwestować w lekki plecak z usztywnionym tyłem. Jego wielkość musi być dopasowana do wzrostu potomka. Szelki tornistra powinny być szersze i umożliwiać takie wyregulowanie, aby plecak przylegał do plecków dziecka. Po obu stronach winien posiadać kieszenie a także komory, dzięki jakim noszone przez dziecko przedmioty będzie można rozłożyć równomiernie.

szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

W tornistrze każdego ucznia powinny znaleźć się przede wszystkim podręczniki, kajety i przybory do pisania. Ponieważ same podręczniki są ciężkie, inne przedmioty wybierajmy w ten sposób, by nie obciążały bezcelowo plecaka. W miejsce zeszytów w twardej obwolucie kupujmy te w miękkiej. W piórniku niech znajdą się wyłącznie najpotrzebniejsze przybory. Jeżeli szkoła nie wskazała inaczej, mogą być to: 2 ołówki, temperówka, pióro, gumka, nożyce, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe, linijka. Jeśli uczniowie nie mają w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, kup swemu dziecku pojemnik, w którym będzie mogło nosić do szkoły kanapki jak też bidon na wodę czy herbatę.


Jakie obuwie kupić dziecku na zmianę? Dobrze jest nabyć dziecku dwie pary obuwia na zmianę: jedną do spacerowania po szkole, lecz drugą na wf. Buty do spacerowania po szkole muszą być leciutkie, wykonane z materiału gwarantującego wentylację stopy, winny mieć białą, gumową podeszwę. Istotne jest też, ażeby pasowały do mundurka szkolnego, jeśli dzieci mają obowiązek wkładania go. Najlepiej mogą sprawdzić się tenisówki w stonowanych odcieniach: białym, czarnym, ciemnoniebieskim, popielatym.

Jeśli chcemy dokonywać sprawunków online i interesują nas materiały biurowe czy artykuły szkolne, polecamy poszukać dobrej hurtowni bądź sklepu, więcej informacji www.goldkram.eu.