Na co kierować uwagę otwierając konto biznesowe

Jedną z ważniejszych kwestii które stają przed nami kiedy myślimy o własnej firmie jest przygotowanie kosztorysu. Dokument ten ma nam zapewnić informacje na temat konkurencji w sektorze i jego specyfiki a także o naszych słabych a także mocnych stronach.

Ich analiza jest niezbędna do podjęcia odpowiednich decyzji, między innymi o tym które potrzebne będą nam narzędzia oraz sposoby ich opłacania. Ale informacje z kosztorysu mogą nam się przydać także w wyborze banku w jakim otworzymy darmowe konto dla przedsiębiorstw. Możemy naturalnie uczynić to w banku gdzie posiadamy rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy. Taka sytuacja ma tą zaletę, że bank ma już o nas pewne wiadomości i nas zna. Łatwiej będzie nam wtenczas chociażby o kredyty (czego niestety prawdopodobnie nie unikniemy). Jednakże rywalizacja w tymże segmencie ofert bankowych jest kolosalna, toteż warto się także rozejrzeć w ofercie pozostałych banków. Większa część – jeżeli nie każde – oferują darmowe konto dla firm. Oznacza to tyle, iż założenie oraz prowadzenie konta będzie bezpłatne pod pewnymi zastrzeżeniami (np. osiągnięcia odpowiednich comiesięcznych obrotów na rachunku).

Czytaj również pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw)

akt - firma

Autor: Sebastian Schack
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając bank musimy skontrolować jak wysokie opłaty są naliczane za tak zwany szybki przelew – usługę która świetnie się sprawdzi gdy zdarzy nam się iż przelew za materiały lub usługi będziemy musieli uregulować w ostatniej chwili gdyż inny kontrahent z kolei spóźnił się z zapłatą. Analizując parametry konta musimy wziąć pod uwagę również to, jak dużo i jak często wysyłamy transferów oraz to czy często wpłacamy pieniążki w oddziele. Na ogół usługi konwoju gotówki są płatne. Polecamy artykuł pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-mieszkania)
Dobrze jest skorzystać z zestawień takich kont dla biznesu dostępnych w internecie, w renomowanych portalach biznesowych. Określone tam są wyznaczniki oceny, łatwiej zatem będzie dobrać jakiś produkt dla siebie.

Nie musimy również specjalnie się tego rodzaju doborem przejmować, gdyż zawsze można bank szybko i łatwo zmienić, zaś już sama o tym informacja w naszym aktualnym banku może otworzyć drogę do negocjacji. Nasza firma jest dla banku łakomym kąskiem, stąd każda wiadomość o przejściu do konkurencji powinna powodować pozytywną reakcję naszego banku. Sprawdź pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-domu)